Zmagania z KANGUREM

16 marca 2023 roku pasjonaci matematyki i zagadek logicznych z naszej szkoły zmagali się z zadaniami i łamigłówkami podczas Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny. Do konkursu przystąpiło 43 uczniów, wystartowali oni w dwóch kategoriach: Junior i Student. Należało rozwiązać 30 zadań o zróżnicowanym poziomie trudności i to w czasie 75 minut! Warto wspomnieć, że takie same zadania są rozwiązywane równocześnie przez młodzież z wielu krajów!

Konkurs cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem, co idzie w parze z ideą zawodów: ma to być wspólna intelektualna zabawa, międzynarodowe święto matematyki. Patronat nad konkursem w Polsce sprawują: Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych, Uniwersytet Mikołaja Kopernika Toruniu – Wydział Matematyki i Informatyki oraz
Polskie Towarzystwo Matematyczne.

Trzymamy kciuki za dobre wyniki i życzymy powodzenia!