Zasłużony Profesor Hetmana patronem tarnobrzeskich kortów tenisowych

W niedzielę, na kortach tenisowych Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Prezydent Miasta, Dariusz Bożek, odsłonił tablicę pamiątkową, na cześć pamięci Profesora Józefa Salika, zmarłego w 2016 roku wieloletniego nauczyciela Hetmana, propagatora aktywnego stylu życia, w uznaniu jego zasług w działalności społecznej i zawodowej Tarnobrzega.

Józef Salik był, jest i będzie wzorem do naśladowania. W naszym Hetmanie uczył wychowania fizycznego, pływania i edukacji dla bezpieczeństwa. Przez ponad ćwierć wieku szefował Wodnemu Pogotowiu Ratunkowemu w Tarnobrzegu. Profesor był amatorem aktywnego trybu życia – grał w tenisa, jeździł na nartach, biegał, żeglował, pływał na skuterze wodnym. Był człowiekiem wielu talentów i pasji, edukacji poświęcił całe swoje zawodowe życie. Co ważne dla młodzieży, w sporcie widział również drogę do dobrego wychowania, wysoko cenił kulturę osobistą. Na kortach tenisowych odbył się właśnie IV Memoriał im. Józefa Salika. Nasza szkoła również ma swój Memoriał na cześć zmarłego Profesora – Memoriał Pływacki. W tym roku doczekaliśmy się nowego boiska szkolnego. Patronem obiektu został zasłużony Profesor Hetmana – Józef Salik. Nie mogło być inaczej. Cześć Jego Pamięci! (AN)