Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

Dzięki wszechobecnym, tropikalnym upałom już od minionego tygodnia można było poczuć błogą, wakacyjną atmosferę. Wydarzenia, które miały miejsce w ciągu ostatnich dni (wspólne czytanie, wypoczynek nad Jeziorem, oglądanie filmu) dopełniały tylko całości. Właśnie dlatego w ostatni piątek czerwca Hetmaniacy chętnie i z entuzjazmem przekroczyli bramy szkoły, by oficjalnie zakończyć ten niezwykły rok szkolny.

Nauczyciele i uczniowie powinni być z siebie bardzo dumni. Pandemia nie przeszkodziła jednym w przekazywaniu wiedzy, a drugim w jej zdobywaniu i licznych osiągnięciach. Potwierdzić to mogła mnogość świadectw z paskiem czy dyplomów, które zostały wręczone  podczas zakończenia roku szkolnego. Hetmaniacy mogli posłuchać krótkiego podsumowania roku szkolnego toczącego się w dobie pandemii. Antek Zięba uświadomił im, że wspaniale dali sobie radę. Również piękne słowa podziękowania oraz pouczenia padły z ust Pana Dyrektora Pawła Dobrowolskiego i zapadły z pewnością w pamięci zebranych. Podziękowania za pedagogiczny trud  złożyli również przedstawiciele Sejmiku Uczniowskiego – Wiktoria Ziarko i Piotrek Stasiak, którzy ponadto życzyli wszystkim miłych wakacji. Zgromadzeni mogli ponadto wysłuchać utworów takich jak: „Dni, których jeszcze nie znamy” w wykonaniu Mai Drohobyckiej oraz „Chodźmy nad wodę” zaprezentowane przez Emilkę Roman i Piotrka Stasiaka. Szkolni bliźniacy – Hubert i Kamil Wiater – wyrecytowali natomiast „Dwa wiatry” Juliana Tuwima. Nauczycieli i uczniowie chętnie wzięli udział w quizie i pokazali, jak dobrze znają szkołę, w której dzieje się tak wiele ważnych dla nich wydarzeń. Nie zabrakło też krótkiego karaoke, podczas którego wszyscy zaangażowali się w śpiewanie utworu „Zawsze z tobą chciałbym być”. Uczniom zrobiło się ciepło na sercu, gdy nauczyciele wystąpili dla nich z utworem „Kolory marzeń”.

Krótko mówiąc – ostatnie wspólne spotkanie, prowadzone przez Bartka Mazurkiewicza i Wiktorię Dereń, było bardzo udane. Klasy 2f i 2g, które przygotowały całe wydarzenie, na pewno były zadowolone z efektu swojej pracy. Uczniom zostało już tylko odebrać w klasach godne pozazdroszczenia świadectwa, podziękować za ten wspólny, solidarny rok i rozpocząć szalone, wakacyjne przygody. (Karolina Błażkiewicz)