Z czego wynika siła reakcji redoks?

Z czego wynika siła reakcji redoks?

Mnóstwo zjawisk z naszego życia codziennego wykazuje naturę elektrochemiczną. Zaczynając od prostych procesów związanych choćby z podstawowymi elementami wyposażenia domu, przez baterie i akumulatory, implanty medyczne…. aż po wielkie elementy infrastruktury komunikacyjnej, nie mówiąc już o wielu procesach przemysłowych. Jak chronić wiele konstrukcji przed niszczącą je korozją? Czym tak właściwie jest ta korozja i czy można ją zatrzymać? Co elektrochemia ma wspólnego z implantami medycznymi?

7 listopada, Ala Boczula i Julia Śnieżyńska z klasy 2 a, miały okazję się przekonać, że elektrochemia to niezwykle pasjonująca i praktyczna dziedzina chemii. W ramach jesiennej edycji warsztatów programu ADAMED SmartUP, organizowanych wspólnie z Politechniką Warszawską, dziewczyny  zajrzały do sali z tabliczką „Pracownia elektrochemii i korozji” i uczestniczyły w zajęciach:  „Elektrochemia dla każdego – z czego wynika siła reakcji redoks? ”. 

Tegoroczna edycja jest szczególnie niezwykła, ponieważ, ze względu na pandemię, wszystkie warsztaty przeprowadzane są w formie zdalnej, dzięki temu, nie wychodząc z domu, można zobaczyć niezwykłe zjawiska i eksperymenty chemiczne.

(AB i JŚ)