Osiągnięcia uczniów w konkursach i olimpiadach w roku 2020/2021

„Hetman” po raz siódmy zdobywa tytuł Złotej Szkoły w Ogólnopolskim Rankingu Liceów tworzonym przez Perspektywy 64 miejsce w Polsce w kategorii „Licea Ogólnokształcące”

3 pozycja w województwie w kategorii „Licea Ogólnokształcące”

68 miejsce w Polsce w Rankingu Maturalnym

2 miejsce w województwie w Rankingu Maturalnym

46 miejsce w Polsce w Rankingu Szkół Olimpijskich

 

OLIMPIADY MINISTERIALNE

Nazwa Olimpiady Etap szkolny Etap okręgowy Finał
XIX Olimpiada Lingwistyki Matematycznej Paulina Orlińska, Alicja Błachowicz, Karolina Błażkiewicz, Jędrzej Tłusty, Wiktoria Pruszyńska, Maciej Wolak, Liwia Szymanek, Wiktor Walski, Mikołaj Marczewski, Maja Kotulska, Emilia Ślęp, Maciej Majchrzak, Natalia Kmuk, Michał Kostępski Paulina Orlińska Paulina Orlińska – finalistka
XLVII Olimpiada Historyczna Maksymilian Ciźla, Jakub Dryś, Łukasz Drabek, Konrad Stefaniak, Hubert Gruca, Paulina Orlińska, Jan Kiełb, Zofia Ryś, Alicja Sierant, Emilia Nowak, Cezary Czechura, Wiktoria Żmuda Maksymilian Ciźla, Jakub Dryś, Łukasz Drabek, Konrad Stefaniak, Hubert Gruca, Paulina Orlińska, Jan Kiełb, Zofia Ryś, Alicja Sierant – etap ustny

 

Emilia Nowak, Cezary Czechura, Wiktoria Żmuda – etap pisemny

Maksymilian Ciźla – finalista

 

Jakub Dryś – finalista

Olimpiada Wiedzy o Prawie i Wymiarze Sprawiedliwości Wiktoria Żmuda, Konrad Stefaniak, Krystian Słowikowski, Łukasz Drabek, Natalia Koper, Emilia Nowak, Olaf Tarnowski, Anna Paczocha Wiktoria Żmuda, Konrad Stefaniak, Krystian Słowikowski, Łukasz Drabek, Natalia Koper, Emilia Nowak, Olaf Tarnowski Wiktoria Żmuda – finalistka

 

Konrad Stefaniak – finalista

XXXIV Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej Mateusz Piejko, Jakub Dryś, Julia Szyszkowska, Tomasz Winiarski, Aleksandra Sabat, Natalia Tysa, Julian Baska, Jakub Curyło Mateusz Piejko, Jakub Dryś, Julia Szyszkowska, Tomasz Winiarski, Aleksandra Sabat, Natalia Tysa, Julian Baska Mateusz Piejko – finalista
Ogólnopolska Olimpiada

Przedmiotowa „Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego”

Paulina Orlińska, Jan Kiełb, Maksymilian Ciźla, Jakub Dryś, Hubert Gruca, Alicja Sierant, Emilia Nowak Paulina Orlińska, Jan Kiełb, Maksymilian Ciźla, Jakub Dryś, Hubert Gruca, Alicja Sierant, Emilia Nowak Paulina Orlińska – finalistka

 

Jan Kiełb – finalista

V Olimpiada Statystyczna Liwia Szymanek, Dominika Jajko, Tomasz Okoń, Wiktor Walski, Bartłomiej Dąchór, Jakub Curyło, Wiktoria Pruszyńska, Dominik Wałaszczyk, Maja Kotulska, Maciej Wolak, Jędrzej Tłusty Liwia Szymanek, Dominika Jajko, Tomasz Okoń
XXVIII Olimpiada Informatyczna Bartłomiej Stylski, Miron Czech Bartłomiej Stylski
45. Olimpiada Języka Angielskiego Olivia Babiarz, Amelia Ciba, Mattia Civello, Mateusz Trzaska, Michał Kostępski, Bartek Klimkiewicz, Maciej Krakowiak, Michał Nowak, Maja Puzio, Zuzanna Mierzwińska, Alicja Paszko, Julia Teter, Kacper Łygas, Olga Kowalik, Julia Krzeszowska, Alicja Błachowicz, Jakub Solarski, Martyna Szmołda, Filip Walicki, Paulina Orlińska, Cezary Czechura, Ryś Zofia, Iga Domańska, Jakub Curyło, Mateusz Piejko, Kacper Pietrasz, Aleksander Pruś Mateusz Piejko

Filip Walicki

LI Olimpiada Literatury i Języka Polskiego Julia Teter

Jagoda Groszek

Julia Teter

Jagoda Groszek

 

 

 

XXXIII Olimpiada Filozoficzna

 

Maksymilian Ciźla Maksymilian Ciźla
XLVII Olimpiada Geograficzna Kacper Mikus, Michał Śmiłowski, Tomasz Winiarski, Kornelia Bajda, Bartłomiej Dąchór Kacper Mikus, Michał Śmiłowski, Kornelia Bajda, Bartłomiej Dąchór
LXII Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

 

Łukasz Drabek, Krystian Słowikowski, Jan Kiełb, Jakub Dryś Łukasz Drabek, Krystian Słowikowski
XVI Olimpiada Przedsiębiorczości Jakub Cyryło, Mateusz Piejko, Julia Szyszkowska, Jakub Dryś, Natalia Tysa, Aleksandra Sabat, Julian Baska, Tomasz Winiarski Mateusz Piejko, Jakub Dryś, Natalia Tysa – etap ustny

 

Jakub Cyryło, Julia Szyszkowska, Aleksandra Sabat, Julian Baska, Tomasz Winiarski – etap pisemny

 

XXIII Olimpiada Wiedzy o Prawie Wiktoria Żmuda, Konrad Stefaniak, Krytian Słowikowski, Łukasz Drabek, Emilia Nowak, Olaf Tarnowski, Natalia Koper Wiktoria Żmuda, Konrad Stefaniak, Krytian Słowikowski, Łukasz Drabek
67. Olimpiada Chemiczna Wiktor Walski, Mikołaj Majka, Jakub Bednarski, Julia Teter, Alicja Błachowicz, Alicja Nowak Wiktor Walski

 

KONKURSY PRZEDMIOTOWE

MIĘDZYNARODOWE

 

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „NABÓJ”

Paulina Orlińska, Maja Kotulska, Karolina Błażkiewicz, Tomasz Strycharz, Bartłomiej Stylski
Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur Matematyczny” Kacper Lipiec – wyróżnienie

 Mikołaj Marczewski – wyróżnienie

 Emilia Roman – wyróżnienie

 

OGÓLNOPOLSKIE

XIV Ogólnopolska Olimpiada „O Diamentowy Indeks AGH” Bartosz Bereski, Miron Czech, Kacper Hebda, Kacper Pietrasz Bartosz Bereski, Miron Czech, Kacper Hebda, Kacper Pietrasz Miron Czech – laureat z matematyki
Ogólnopolski Konkurs „O Złoty Indeks PK” Wiktor Walski Wiktor Walski Wiktor Walski – laureat z chemii
XXV Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim Zofia Ryś Zofia Ryś  

Zofia Ryś – finalistka, zdobywczyni indeksu UJ

 

 

INNE OSIĄGNIĘCIA

 

VII Ogólnopolska Olimpiada Praktyczna „Zwolnieni z Teorii”

Zespół 1- projekt #PoznajmyTarnobrzeg: Kacper Janczy, Amelia Ciba, Julia Długosiewicz, Grzegorz Rawski (finaliści z międzynarodowym certyfikatem z zarządzania projektami PMI)

Zespół 2 – projekt przeSANDOmierz: Natalia Kmuk, Maciej Wolak, Stanisław Hajduk, Weronika Furdyna, Maciej Krakowiak (finaliści z międzynarodowym certyfikatem z zarządzania projektami PMI)

Zespół 3 – projekt

Marzę o Polsce: Martyna Justyniarska, Piotr Stasiak, Alex Szyba

 

KONKURSY ARTYSTYCZNE

MIĘDZYNARODOWE

Międzynarodowy Konkurs Modelarski „Bielska Majówka Modelarska 2021” Tomasz Strycharz – I miejsce
XIX Międzynarodowy Konkurs  Plastyczny „Inne Spojrzenie” Julia Konefał

OGÓLNOPOLSKIE

Ogólnopolski Konkurs Fotografii „Portret 2020” Dawid Teper – wyróżnienie
66. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski Alicja Paszko

Jan Kiełb

Ogólnopolski Konkurs Literacki na temat „Mistrza i Małgorzaty” „Wywiad z…” Jan Kiełb
IV Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Bolesława Prusa Julia Śnieżyńska

MIEJSKIE

Konkurs Plastyczny Festiwalu „Baśniowy Świat Stanisława Jachowicza” Paulina Orlińska, Julia Konefał

SZKOLNE

 

I Hetmański Konkurs Pięknego Czytania

 

Grzegorz Rawski

Oliwia Połeć

Hubert Myszka

Wiktoria Ziarko

Wiktor Twardowski

Gabriela Homarowicz

Jagoda Groszek

 

Katarzyna Mazurkiewicz – I miejsce

Julia Kutyła – II miejsce ex aequo

Martyna Łukasiewicz – II miejsce ex aequo

 

 

Konkurs „Moja Solidarność” W kategorii ,,plastycznej” zwycięzcami zostali: Pani profesor Marzena Jarzyna, Milena Masak, Zuzanna Świstek, Katarzyna Mazurkiewicz, Paulina Orlińska.

W kategorii ,,eseju” triumfowali: Maja Kotulska, Justyna Kosior, Alicja Boczula, Wiktoria Dereń, Joanna Kutyła, Jakub Kłosowski, Aleksandra Pietrzak, Alicja Sierant.

W kategorii „naukowe podejście do solidarności” nagrodę przyznano: Wiktorii Żmudzie, Łukaszowi Drabkowi, Krystianowi Słowikowskiemu.

Dodatkowo wyróżniono Olivię Babiarz za wiersz na temat solidarności.

 

Wyróżnieni kwalifikacjami do kongresów, warsztatów naukowych

 

Warsztaty chemiczne Adamed SmartUP i Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej Alicja Boczula, Julia Śnieżyńska

 

udział w  I Podkarpackim Konkursie na esej nt. Młodzież w czasie pandemii Jagoda Groszek