XXII Tarnobrzeski Bieg na Orientację – Bieg po Trzeźwość

XXII edycja Tarnobrzeskiego Biegu na Orientację już za nami. W dniu 8 czerwca 2022 roku do rywalizacji stawiło się aż 50 uczestników z opiekunami z 4 szkół zlokalizowanych na terenie miasta Tarnobrzega. Na wyróżnienie zasługują: Szkoła podstawowa nr 3 im. Alfreda Freyera w Tarnobrzegu, Szkoła Podstawowa nr 6 im. Akademii Miechocińskiej w Tarnobrzegu, Szkoła Podstawowa nr 9 im. św. Jana Pawła II w Tarnobrzegu oraz Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Tarnobrzegu.

Organizatorami biegu było I Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana Jana Tarnowskiego  w Tarnobrzegu, Uczniowski Klub Sportowy „HETMAN” Tarnobrzeg oraz gmina Tarnobrzeg. Bieg odbył się na terenach parku dzikowskiego za zgodą Prezydenta Miasta Tarnobrzega.

Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Pan Paweł Dobrowolski, Dyrektor I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego im. Hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnobrzegu.

Przed startem dla wszystkich uczestników przeprowadzono ćwiczenia ogólnorozwojowe, po których organizatorzy przypomnieli regulamin zawodów. Start nastąpił o godzinie 10.00 z dziedzińca Zamku Tarnowskich w Tarnobrzegu. Uczestnicy startowali w dwóch kategoriach: szkoła podstawowa klasy V i VI oraz szkoła podstawowa klasy VII i VIII. Zawodnicy wybiegali na trasę w odstępach jednominutowych. Na linii startu każdy zawodnik otrzymał mapę biegu, kartę uczestnika biegu oraz numer startowy. Na trasie wyznaczonych było 5 pkt. kontrolnych, na których zawodnicy odpowiadali na pytania z poszczególnych dziedzin nauki: historia, matematyka, j. polski  i geografia. Za każdą poprawną odpowiedź każdy zawodnik otrzymywał 1 pkt. (1 minuta bonifikaty czasowej). Odpowiedzi oceniali sędziowie punktowi (uczniowie klasy I „d” I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego im. Hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnobrzegu). Zgodnie z regulaminem biegu były przyznawane także bonifikaty czasowe w kategoriach: kat. I  dziewczęta 1 pkt.,  kat. II  dziewczęta 1 pkt.

Bieg przebiegł zgodnie z regulaminem i zakończył się o godz. 11.30. Tuż przed ogłoszeniem oficjalnych wyników dla wszystkich uczestników biegu organizatorzy przegotowali atrakcję w postaci pokazów sztuki samoobrony wykonanych przez uczniów z klasy I „d” i II „d”. Przygotowano również zdrowy poczęstunek w postaci soczystych owoców. O godz. 12.15 nastąpiło oficjalne ogłoszenie wyników i przedstawienie zwycięzców biegu, rozdanie medali, pucharów, dyplomów oraz wręczenie nagród.

W poszczególnych kategoriach zwyciężyli:

KATEGORIA I,  SZKOŁA PODSTAWOWA, klasy IV – VI

I MIEJSCE –  Gabriel Chwała otrzymał puchar, medal, dyplom oraz sprzęt sportowy.
II MIEJSCE –  Nel Wójcik otrzymał medal, puchar, dyplom oraz sprzęt sportowy.
III MIEJSCE – Olga Jędral, otrzymała medal, puchar, dyplom oraz sprzęt sportowy.
IV MIEJSCE- Aleksandra Juryś,  otrzymała dyplom oraz upominek.

KATEGORIA II,  SZKOŁA PODSTAWOWA, klasy VII – VIII

I MIEJSCE- Marta Walska, otrzymała puchar, medal, dyplom oraz sprzęt sportowy.
II MIEJSCE (ex aequo) – Mateusz Zasuwa, Ksawier Szklarz, otrzymali medal, puchar, dyplom oraz sprzęt sportowy.

III MIEJSCE- Magdalena Mastalerczyk otrzymała medal, puchar, dyplom oraz sprzęt sportowy.
IV MIEJSCE- Amadeusz Wójcik, otrzymał dyplomom oraz upominek.

Dekoracji oraz wręczenia nagród dokonał Pan Paweł Dobrowolski, dyrektor „Hetmana”. Zawody zakończono wspólną pamiątkową fotografią, gratulacjami i gorącym zaproszeniem na kolejną XXIII edycję Tarnobrzeskiego Biegu na Orientację.

(ŁZ)