Wspomnień czar: Nasi na magentowym dywanie

Magenta to kolor Zwolnionych z Teorii. Magentą rozbłysły wszystkie ściany służewieckiej hali wyścigów konnych w Warszawie, gdy 19 maja spotkali się tu młodzi ludzie z całej Polski, by świętować Wielki Finał VIII Olimpiady Praktycznej „Zwolnieni z Teorii”. Dodajmy – finał, który po dwóch pandemicznych latach spotkań on-line, mógł wreszcie odbyć się stacjonarnie. Naszą szkołę na tym wydarzeniu reprezentowała 15-osobowa grupa uczniów. Tu szczególne podziękowania dla Rodziców: Pani Elżbiety Piejko, Pana Mariusza Kaniosa i Pana Mirosława Dziury, dzięki ich pomocy możliwy był szybki i wygodny transport do stolicy.

Na magentowym dywanie stanęli: Julia Żyguła, Wiktoria Kisińska, Jan Mazurkiewicz, Julia Depowska, Emilia Kanios, Wiktoria Orlińska (projekt Wczoraj i Dziś), Amelia Sus, Dominika Piejko, Roksana Dziura, Zofia Baniecka (projekt Akceptunek) oraz ubiegłoroczni finaliści i zdobywcy Złotego Wilka: Kacper Janczy, Amelia Ciba, Grzegorz Rawski, Julia Długosiewicz (projekt #PoznajMYPodkarpacie) oraz Maciej Wolak (ubiegłoroczny finalista).

Podczas gali czekały na nich rozliczne atrakcje. Dzień był więc intensywny i bardzo interesujący. Wszyscy wrócili szczęśliwi i pełni pozytywnej energii. A oto jakimi podzielili się z nami wrażeniami:

„Wielki Finał Zwolnionych z Teorii to dla nas podwójne święto – nadrobiliśmy zaległości z czasów pandemii. Mieliśmy przyjemność wziąć udział w ćwierćfinale Pitch Contest, co było dla nas dużym wyzwaniem – konkurowaliśmy z wybitnymi projektami z całej Polski. Wielki Finał to także zawieranie nowych znajomości czy poznawanie „Zwolnionych” od kuchni. Jako mentor już nieco miałem okazję poznać te działania, ale mimo wszystko Wielki Finał zrobił na mnie niebywałe wrażenie. A po finale – oczywiście świętowanie na afterparty w jednym z warszawskich klubów.

Ciekawym doświadczeniem było też posiadanie plakietki Organizator – to przeskok od finalisty, mentora czy trasowicza do odpowiedzialnego zadania w ten wielki dzień.

Zwolnieni z Teorii to jedna, wielka, magentowa rodzina, bez której nie wyobrażam sobie życia.” (Kacper Janczy, szef projektu #PoznajMyPodkarpacie)

„Na gali finału olimpiady Zwolnieni z Teorii mieliśmy okazję spotkać mnóstwo wspaniałych, otwartych i życzliwych ludzi. Oprócz tego było wiele atrakcji przygotowanych przez partnerów Fundacji, takich jak ścianki do robienia zdjęć, bingo, które miały za zadanie zachęcić do poznawania siebie nawzajem. Mogliśmy porozmawiać z mentorami, trasowiczami, uczestnikami oraz resztą społeczności Zwolnionych z Teorii . (Amelia Sus, szefowa projektu Akceptunek)

„Tegoroczna gala Zwolnionych z Teorii uświadomiła nam, jak wielką mocą dysponują projekty społeczne, a także jak wiele innych młodych ludzi pragnie dokonać zmian w obecnym świecie, podejmować własne decyzje i wpływać na swoje lokalne społeczności. Razem możemy więcej!” (Roksana Dziura, projekt Akceptunek)