Wiosną nadzieje rosną

Katastroficzne primaaprilisowe żarty, iż nie wrócimy w tym roku do szkoły, na szczęście się nie spełniły! Obchodzone na początku kwietnia Święta Wielkanocne dodały sił i nadziei na normalność w przyszłości – „z wiosną nadzieje rosną”.

Jak minął więc kwiecień w Hetmanie?

Jeszcze wirtualnie, ale  jak zawsze bardzo intensywnie. Wszyscy wiedzą, że najważniejszy jest pomysł – na pracę na lekcjach, ciekawe rozwiązania olimpijskich i konkursowych zadań, doświadczeń, wykonanie plakatu, grafiki (choćby na konkurs InPostu), nietypową interpretację recytowanego tekstu czy też społeczne projekty. Cieszy to, że pomysłów hetmańskiej młodzieży nie brak, a tym bardziej chęci do ich realizacji. Czasem można też zainspirować się podpowiedziami osób bardziej zaawansowanych w różnych dziedzinach. W tym miesiącu swymi doświadczeniami dzielili się z nami – dziennikarz, fotograf Jakub Kaźmierczak oraz Adrian Wiśniewski, aktor i wokalista. Nie brakło też rozmów przeprowadzonych z krewnymi, którzy opowiadali o tym, jakie zmiany klimatyczne zaszły za ich życia (a jest ich wiele!). Było to inspiracją dla osób realizujących projekt „1PLANET4ALL – Razem dla klimatu”, którego finał zapowiedziany jest na czerwiec. Preludium zaś stanowił „Dzień Ziemi”, przygotowany przez klasy pierwsze. Nawet na lekcjach wf pojawiła się okazja, by ulżyć naszej planecie, robiąc porządki w najbliższym otoczeniu.

Konsekwentnie w kwietniu spływały informacje o sukcesach osiągniętych w finałach olimpiad i konkursów. Jesteśmy dumni z 2 finalistów Olimpiady Historycznej,  2 finalistów Olimpiady Wiedzy o Prawie i Wymiarze Sprawiedliwości, 2 finalistów przedmiotowej olimpiady „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”. Po indeks AGH sięgnął jeden z uczniów mat-fizu, a humanistka z kolei zdobyła indeks UJ. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Przez cały prawie kwiecień uwaga skupiona była głównie na maturzystach – doszlifowanie umiejętności, przećwiczenie różnych typów zadań, a wreszcie podsumowanie trzyletniej pracy. Podziękowania od uczniów i dla uczniów, wraz z życzliwymi życzeniami – powodzenia na egzaminach, były miłym końcowym akcentem.

Na majówkę polecamy śledzenie akcji zorganizowanych w ramach projektów #PoznajMYTarnobrzeg oraz przesandomierz. Jeśli tylko dopisze pogoda, zachęcamy do spacerów po najbliższej okolicy (choćby po to, by zebrać śmieci, które trafią się na drodze). A jeśli uziemi nas deszcz, to zapraszamy na spacer po Londynie. Warto też obejrzeć polecany film „Dzieci Ireny Sendlerowej”, pograć w planszówki czy poczytać tradycyjną książkę. Zachęcamy, by również zerknąć na film o Hetmanie i docenić atmosferę Szkoły.

Maturzyści niech dobrze się wyśpią, by bez stresu podejść do czekających ich wkrótce egzaminów. POWODZENIA!