Wioska Olimpijska w Krakowie

Stowarzyszenie Collegium Invisibile, działające na rzecz wspierania rozwoju intelektualnego i społecznego wyróżniających się polskich studentów i doktorantów, serdecznie zaprasza wszystkich Olimpijczyków i wszystkie Olimpijki, w tym uczniów z „Hetmana”, do wzięcia udziału w rekrutacji na tegoroczną edycję Wioski Olimpijskiej.

Jest to wakacyjny obóz naukowy zorganizowany dla finalistów/-ek i laureatów/-ek olimpiad szkół ponadgimnazjalnych. Projekt obozów realizowany jest od 2008 roku przez członków Stowarzyszenia – wyróżniających się studentów i doktorantów uczelni polskich i zagranicznych.

Tegoroczna Wioska Olimpijska odbędzie się w terminie 16 – 21.08.2022 roku w Krakowie.

W rekrutacji mogą wziąć udział osoby posiadające tytuł laureata lub finalisty jednej z olimpiad szkół ponadgimnazjalnych, otrzymany w latach 2018–2022 oraz niebędące czynnymi studentami/-kami uczelni wyższych.

Wysyłać aplikację na Wioskę można od 07.06.2022 do 30.06.2022 za pomocą formularza, który opublikowany został na stronie i w mediach społecznościowych.

W ramach formularza należy m.in. przesłać list motywacyjny (450–500 słów), opisujący co udział w Wiosce Olimpijskiej będzie dla Was znaczył i jak Wam pomoże w samorozwoju. Wymagane są również skany zaświadczenia o uzyskaniu tytułu finalisty lub laureata olimpiady przedmiotowej.

Szczegółowe informacje na temat tegorocznego obozu, oferowanych warsztatów, oraz procedury rekrutacyjnej  publikowane są  stronie fb oraz na stronie Collegium Invisible.

 Formularz zgłoszeniowy można znaleźć tutaj: https://docs.google.com/…/1FAIpQLScRet25NJcLUV…/viewform

 Lista olimpiad przedmiotowych, których laureaci i finaliści mogą brać udział w programie, znajduje się pod adresem: https://www.ci.edu.pl/Lista-olimpiad.pdf

Udział w Wiosce jest bezpłatny. Członkowie Collegium Invisibile działają pro publico bono. Wydarzenie jest objęte honorowym patronatem Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego.