Wielki sukces naszej maturzystki Natalii Przyłuckiej !

W dniach 19-21 kwietnia Natalia Przyłucka z klasy 4c wzięła udział w finale 53. Olimpiady Biologicznej. Zawody odbywały się na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Pierwszy dzień upłyną na powitaniu uczestników i zapoznaniu się z pracowniami, w których miały się odbywać zadania praktyczne. Sobota to prawdziwy maraton wiedzy i umiejętności. Natalia musiał się uporać z zadaniami w czterech pracowniach: biochemicznej, zoologicznej, botanicznej i bioinformatycznej ze statystyką. Zadania wykonywane w każdej z czterech pracowni zajmowały po 1,5h, w sumie więc było to pełne 6h wytężonej pracy. Dla wszystkich zawodników był to niesamowicie męczący dzień. Niedzielna część zawodów rozpoczęła się dwugodzinnym testem, który wymagał wykazania się wiedzą znacznie przekraczającą podstawę programową oraz umiejętnościami analizowania i przetwarzania danych. Po części pisemnej zawodnicy przystąpili do obrony swoich prac badawczych. Natalia bez najmniejszych problemów obroniła swoją pracę zatytułowaną „Bogactwo gatunkowe araneofauny epigeicznej Gór Pieprzowych”.

Ogromna praca, stres i zaangażowanie obrodziły wielkim sukcesem naszej maturzystki, a mianowicie tytułem finalisty wśród 80 najlepszych uczniów z biologii w Polsce. To ogromna satysfakcja i uzyskanie wyniku 100% na maturze rozszerzonej z biologii.

Gratulujemy Natalii i życzymy wielu kolejnych sukcesów.