Wczasy w górach czy może nad morze?

Wszyscy czekamy na upragnione wakacje, zasłużony odpoczynek, relaks, słodkie lenistwo… kto z nas tego nie lubi, nie czeka…Ale właśnie wtedy pojawia się odwieczny dylemat. Wczasy w górach czy może nad morze? Wszystko zależy od preferencji uczestników wyprawy.

Relaksujący szum fal, śpiew ptaków, miękki piasek pod stopami, piękna nadmorska opalenizna, cudowny krajobraz  to wszystko oferuje Bałtyk. Ale plażowanie to nie jedyna forma aktywności.  Amatorzy sportów wodnych, żeglarze, wędkarze tez z pewnością nie będą się nudzić. Ponadto mnóstwo ścieżek rowerowych, parki trampolin, parki linowe, muzea, kawiarnie, kluby. Każdy znajdzie coś dla siebie. Polskie wybrzeże zapewnia wiele atrakcji dla starszych i młodszych. Nie zapominajmy też o prozdrowotnch zaletach pobytu nad Bałtykiem. Dobroczynny wpływ jodu jest polecany alergikom, osobom chorującym na tarczyce, dzieciom i kobietom w ciąży. To jeszcze nie wszystko! Pamiętajmy, że woda morska ma zbawienny wpływ na urodę. Oczyszcza skore ciała i twarzy, nawilża ją i stymuluje metabolizm komórkowy. Pobudza produkcje kolagenu. Pobyt nad morzem nie tylko wzmocni organizm, ale może nawet odejmie nam kilka lat!

A góry? W góry najchętniej wybierają się mieszkańcy północnej Polski. Polskie góry to raj dla amatorów pieszych wędrówek i aktywnego spędzania czasu. Zdobywanie górskich szczytów poprawia wydolność organizmu, wzmacnia mięsnie, zwiększa odporność i pozytywnie wpływa na układ oddechowy i krwionośny. Przynosi także radość z osiągania celów i przezwyciężania własnych słabości. Relaks mogą zapewnić nam spokojne spacery, niezapomniane widoki, a obcowanie z folklorem to prawdziwa gratka dla fanów góralskiego klimatu.

Ale prawda jest taka, że każdy wypoczywa jak chce i może być to również własny ogródek z dobrą książką, pyszny obiad u babci i popołudnie przy cieście i herbatce, nadrabianie zaległości towarzyskich, koszenie trawy, zbieranie czereśni czy spacery nad nasze Jezioro Tarnobrzeskie i cieszenie się słoneczną, wakacyjną aurą. Pomysłów jest mnóstwo i dla każdego znajdzie się coś dobrego.

A jak Wy spędzacie wakacje Drodzy Hetmaniacy? Leniwie, aktywnie? Piszcie na naszym facebookowym profilu i wysyłajcie zdjęcia pod postem. Pochwalcie się!

Pozdrawiamy Was wszystkich gorąco!