Wakacje tuż-tuż

Na ostatnie, upalne dni roku szkolnego przewidziano w „Hetmanie” wiele atrakcji. Po miesiącach spędzonych na zdalnym nauczaniu postawiliśmy na budowanie więzi klasowych i szkolnych.

Temu służyć miała –  między innymi – wczorajsza, druga odsłona Hetmańskiej Strefy Kibica. Wspólne oglądanie meczu  wyzwoliło dużo emocji i choć ostatecznie polska drużyna pożegnała się z szansami na awans, to hetmańscy kibice spisali się na medal, śpiewając, skandując, klaszcząc… Wielu już snuło plany na organizację kolejnej Strefy Kibica. Może tym razem siatkarskiej?

W czwartkowe przedpołudnie uczniowie i nauczyciele mogli jeszcze raz spotkać się w gronie klasowym, porządkując powierzone ich opiece sale lekcyjne. To znów była okazja do rozmów, żartów, pogłębiania przyjaźni. Po dobrze wykonanym zadaniu wszyscy zaproszeni zostali na hol, by tam obejrzeć oscarową produkcję z 2001 r. w reżyserii Rona Howarda pt. „Piękny umysł”. Film ten został osnuty na biografii profesora Jona Nasha, matematyka i noblisty w dziedzinie ekonomii. W postać naukowca fenomenalnie wcielił się Russell Crowe, a jego żonę fantastycznie zagrała Jennifer Connelly. (rd)