Uroczyste zakończenie roku szkolnego

Na dzień 24 czerwca z utęsknieniem czekali wszyscy uczniowie. Po 10 miesiącach wytężonej nauki, czasu spędzonego na szkolnym holu i w klasach, nadszedł czas zasłużonego odpoczynku. Uroczyste zakończenie roku szkolnego młodzież, wraz z nauczycielami i rodzicami, rozpoczęła mszą św. w kościele Ojców Dominikanów. Następnie, o godz. 9:00, w murach szkoły miała miejsce część oficjalna. Tegoroczną akademię poprowadzili konferansjerzy: Kacper Janczy i Maciej Wolak. Na początku nastąpiło wprowadzenie pocztu sztandarowego, a następnie Klaudia Huk odśpiewała hymn szkoły. Kolejno głos zabrał dyrektor, Paweł Dobrowolski, który podsumował miniony rok szkolny, wspominając wszystkie wydarzenia oraz życzył uczniom odpoczynku i bezpiecznych wakacji. Następnie w imieniu Sejmiku Uczniowskiego głos zabrał przewodniczący Kacper Janczy, który również życzył koleżankom i kolegom, aby naładowali baterie i wrócili za 68 dni z nową energią i ciekawymi pomysłami.

Kolejnym punktem programu było rozdanie nagród i dyplomów wyróżnionym uczniom. Dyrektor, wraz z panią wicedyrektor Martą Wciseł, pogratulował wszystkim uczniom celujących i bardzo dobrych wyników w nauce oraz podsumował ich sukcesy w minionym roku szkolnym. Przede wszystkim podkreślił ogromny wkład i trud, jaki młodzież „Hetmana” wnosi w rozwój własnych umiejętności. W zaszczytnym gronie wyróżnionych znaleźli się tegoroczni laureaci i finaliści olimpiad przedmiotowych i innych konkursów zarówno naukowych czy osiągnięć sportowych.

Na koniec nadszedł czas na część artystyczną. Na scenie zaprezentował się szkolna grupa teatralna „Powidoki” w składzie: Roksana Dziura, Weronika Graczyk, Natalia Kolada, Iga Kwarciany, Julia Tworek, Iwo Czech, Kacper Kowalski, Julia Kutyła, Milena Masak, Mateusz Trzaska, Paula Nazar i Jan Kędziora. O nagłośnienie i efekty dźwiękowe zadbał Maciej Dec. Aktorzy wykonali scenki komediowe pt.: „Testament mój”, „Preludium obiadowe”, „Śledztwo”, „W kwestii matrymonialnej”, „Mamusie” oraz „Wyskocz pan”. Debiut zespołu prowadzonego pod kierunkiem pani Sylwii Wychowaniak i pani Katarzyny Łazowskiej, okazał się bardzo udany. Publiczność nagrodziła wykonawców gromkimi brawami, a niektóre cytaty z przedstawienia na pewno wejdą na stałe do słownika uczniów i nauczycieli.

Życzymy wszystkim wspaniałych wakacji!  (SW)