Uroczyste podsumowanie IX Dyktanda Niepodległościowego

26 kwietnia br. uczennice naszej szkoły – Roksana Dziura (kl. 1 b) i Paulina Orlińska (kl. 3 g), miały okazję i niewątpliwą przyjemność uczestniczenia w gali rozdania nagród IX Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii” na szczeblu wojewódzkim. Zaszczyt ten wynikał z zajęcia w nim I miejsca przez Roksanę, natomiast VI – przez Paulinę. Obie laureatki z dumą reprezentowały nasze liceum na gali odbywającej się w Powiatowym Centrum Kultury i Turystyki w Wiśniowej.

Tradycyjnie, uroczystość rozpoczął wspólny śpiew pełnej wersji „Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie zgromadzonym laureatom przybliżono historię Zespołu Parkowo – Dworskiego i Folwarcznego w Wiśniowej oraz pierwszych jego właścicieli. Galę uświetniła również młodzież ze strzyżowskiego liceum, która przygotowała część artystyczną – wzruszające pieśni z towarzyszeniem instrumentacji muzycznej oraz przejmujące wiersze o tematyce wojennej przypomniały młodzieży o tym, jak wiele zawdzięczamy naszym żołnierzom, którzy poświęcili życie, abyśmy mogli żyć w wolnym, demokratycznym kraju. Podczas rozdania nagród nasze laureatki zostały uhonorowane dyplomami, nagrodami książkowymi, przy czym Roksana otrzymała również srebrną monetę kolekcjonerską – półgrosz Władysława Jagiełły.

Wspaniale, że nasze hetmaniaczki odniosły tak znaczący sukces w tym konkursie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!