UKS Hetman w Mistrzostwach Okręgu Podkarpackiego

Bardzo wysoki poziom i duża liczba zawodników zdominowały Mistrzostwa Okręgu Podkarpackiego, które odbyły się w dniach 18-19.11.2022 roku w Dębicy.

Do rywalizacji na 25m pływalni stanęło blisko 300 zawodników z 29 klubów z województwa Podkarpackiego, Świętokrzyskiego, Lubelskiego oraz ze Słowacji. Fantastyczną formę zaprezentowało 11 zawodników UKS HETMAN, podopiecznych trenera Łukasza Zasuwy, którzy w każdej konkurencji uzyskali czasy życiowe. Na wyróżnienie zasługuje 15 letni Maksymilian Grabowski uczeń klasy I naszego liceum, który  startował w kategorii open- zawodnicy 15 letni i starsi. Na dystansie 50m stylem dowolnym z fenomenalnym czasem 0.24.69  zdobył brązowy medal. Podobnie uczynił na dystansie 50m stylem motylkowy gdzie z czasem 0.27.43 zdobył również brąz. W konkurencji 100 m stylem dowolnym z czasem 0.55.10 zajął czwartą lokatą ustępując miejsca na podium  zawodnikom dużo starszym. Pozostali zawodnicy uzyskali swoje rekordy życiowe i godnie reprezentowali klub: Wójcik Izabela, Mrzygłód Igor, Pilip Wiktor, Babiec Michał, Łabędź Oskar, Zając Damian, Strach Klaudia,  Puk Zofia, Kruk Kornelia oraz Zasuwa Mateusz. (ŁZ)