UKS HETMAN w Głównych Mistrzostwach Polski w Pływaniu

Ponad 550 zawodników i zawodniczek ze 100 klubów rywalizowało w Lublinie o mistrzostwo Polski seniorów i młodzieżowców w pływaniu. W zawodach padły dwa rekordy Polski, wywalczono wiele rekordów życiowych oraz zdobyto nominacje na mistrzostwa Europy w Rzymie.

Wśród najlepszych sportowców, ku naszej uciesze, znaleźli się zawodnicy sekcji pływania sportowego UKS HETMAN. Do pięcioosobowej kadry zostali powołani: Maksymilian Grabowski, Klaudia Starch, Kornelia Kruk, Oskar Łabędź oraz Damian Zając.

Z poziomu sportowego, osiągniętych wyników oraz olbrzymiego zaangażowania zadowolony jest trener pan Łukasz Zasuwa. W Aqua Lublin rywalizowało wielu zawodników utrzymujących bardzo wysoki, światowy poziom. Z dumą popatrzyliśmy, jak sportowcy HETMANA starują z takimi gwiazdami jak Radosław Kawęcki, Karol Ostrowski czy uczestniczka Igrzysk Olimpijskich Laura Bernat. Patrząc na rangę mistrzostw, cieszyć może fakt, iż nasi zawodnicy nie oparli się presji, uzyskując życiowe czasy w swoich konkurencjach. Ponadto Maksymilian Grabowski uzyskał najlepszy czas na dystansie 50m stylem dowolnym wśród startujących 15-letnich zawodników Wszyscy biorący udział w zawodach powinni wykorzystać to ważne doświadczenie i dołożyć wszelkich starań, żeby przygotować się w ciągu czterech najbliższych tygodni do Mistrzostw Polski Juniorów 15-letnich, które odbędą się w lipcu w Lublinie. (ŁZ)