Udany debiut

28 kwietnia 2022 r. odbyły się w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie eliminacje 67. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, do których zakwalifikowana została Zuzanna Świstek z klasy II „a”.

Jury w składzie: Mariola Łabno-Flaumenhaft (aktorka), Michał Kurek (aktor), Danuta Pado (instruktor WDK w Rzeszowie) wysłuchało 23 prezentacji, 21 w kategorii „Recytacja” i 2 w kategorii „Wywiedzione ze słowa”. Nasza uczennica znalazła się w gronie najlepszych recytatorów Podkarpacia – zaprezentowała tekst poetycki Kory Jackowskiej oraz fragment prozy Czesława Miłosza.

Zuzia przyznała, że choć poziom występów był bardzo wysoki, Rzeszowa nie opuszczała rozczarowana. Swój sceniczno-recytatorski debiut uznaje za udany. Miała przyjemność wystąpić przed profesjonalistami oraz „zebrać cenne doświadczenie teatralne na przyszłość”, bowiem konkursowi towarzyszyły warsztaty poprowadzone przez aktorów i instruktorów teatralnych. Sympatyczną pamiątką udziału w zawodach będą również dyplom i nagroda rzeczowa.

W podsumowaniu swojej pracy jurorzy podkreślali, że „duże zainteresowanie Konkursem wskazuje na ogromną potrzebę realizacji przedsięwzięć związanych ze sztuką żywego słowa, a uczestnictwo w 67. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim zróżnicowanych wiekowo uczestników jest tego świadectwem”.