Trzynastego, w piątek…

Trzynastego – nawet w grudniu jest wiosna, trzynastego – każda droga jest prosta, trzynastego – nie liczy się strat, trzynastego – od morza do Tatr, trzynastego… wszystko zdarzyć się może…

Piątek, trzynastego stycznia 2023, dla wielu osób będzie niezapomnianym dniem, zwłaszcza dla hetmańskich maturzystów. A odwołując się do słów noblistki, patronki roku 2023, możemy potwierdzić, że skoro nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy, to i studniówka Anno Domini 2023 już się nie powtórzy. To wyjątkowy czas, wyjątkowe miejsce i niezwykli ludzie. W piątkowy wieczór do Dworu w Dwikozach przybyło dostojne towarzystwo – panie w efektownych sukniach, niecodziennych fryzurach i makijażach oraz panowie w eleganckich garniturach, niektórych wręcz trudno było rozpoznać. To nasi tegoroczni maturzyści, którzy postanowili uczynić zadość tradycji i podjąć pląsy sto dni przed wyzwoleniem – studniówką zwane. Po miłym przywitaniu zebranych gości przez Annę Krasoń i Aleksandra Polnickiego, przedstawicieli maturzystów, i po znamienitych słowach Dyrektora Pawła Dobrowolskiego: Poloneza czas zacząć, rozpoczęło się niezwykłe wydarzenie artystyczne w wykonaniu naszej młodzieży tańczącej poloneza połączonego z walcem angielskim. Ten dostojny, miejscami spokojny, a momentami wręcz dynamiczny taniec, do którego przygotowała młodzież Pani Dorota Skórska, wywołał podziw u wszystkich patrzących. Wzruszenie można było dostrzec w oczach rodziców, krewnych patrzących na  osoby tańczące, tak piękne i dojrzałe.

Jak dokładnie wyliczył później  Pan Dyrektor, tych dni do egzaminu dojrzałości pozostało aż lub tylko 110. To on właśnie przywołał słowa Wisławy Szymborskiej i życzył młodym ludziom, by ta studniówka była dla nich niesamowitym wydarzeniem, tak miłym, by wracając do niej myślami nawet we śnie, budzili się rano w dobrym humorze. Życząc powodzenia w realizacji planów, pomyślnego zdania egzaminów maturalnych, przywołał również dzień poprzedni, odwołując się do wyróżnienia, jakie stało się udziałem „Hetmana”, a mianowicie do zdobycia tytułu „Złotej Szkoły”. To efekt, jak podkreślił, pracy wszystkich – uczniów, nauczycieli i dyrekcji, który cieszy, ale też mobilizuje do sięgania po gwiazdy. Pan Dyrektor poprosił, by młodzi ludzie podziękowali spojrzeniem, gestem swoim rodzicom za okazywaną miłość, troskę a także i za ich inwestycję w edukację potomstwa w naszej szkole. A dzieląc się swą radością, podzielił się też złotymi krówkami.

O swoich wychowankach miło mówili wychowawcy klas. Pani Katarzyna Łazowska, opiekunka klasy 4e, przywołała w oryginale, jak na anglistę przystało, słowa z piosenki My way. Życzyła swej wyjątkowej, specjalnej klasie, każdemu wręcz z osobna, by żył wyjątkowo, mierzył się z życiem z podniesioną głową. Pan Grzegorz Serwan, wychowawca 4f, odwołując się do historii pewnego zapobiegliwego mężczyzny, posiadającego dodatkowe bilety mimo miesięcznego abonamentu, życzył, by jego uczniowie nie jechali przez życie na gapę, ale w pełni się we wszystko angażowali. Do wydarzenia natomiast z pierwszej klasy, trudnego otrzęsinowego zadania, z którym uczniowie, wówczas 1g, poradzili sobie śpiewająco w języku koreańskim, nawiązała Pani Barbara Szewerniak, życząc, by jej wychowankowie nie poddawali się trudnościom i śmiało wykorzystywali dany im czas.

Z kolei przedstawicielka rodziców, Pani Magdalena Malinowska, złożyła podziękowanie dyrekcji szkoły i jej nauczycielom, a maturzystom życzyła miłej zabawy i powodzenia w realizacji życiowych planów. Emilia Roman i Piotr Stasiak podziękowali dyrekcji i kadrze pedagogicznej za czas nauki, zaangażowanie i życzliwość, a delegaci klas przekazali podziękowania i bukiety kwiatów – Panu Pawłowi Dobrowolskiemu, Pani Wicedyrektor Marcie Wciseł, swoim wychowawcom, a obecnych licznie nauczycieli uhonorowali pięknymi, symbolicznymi różami. Podziękowanie otrzymali również rodzice, członkowie komitetu studniówkowego.

Część oficjalną zakończyła Emilia Roman, śpiewając piosenkę Franka Sinatry My way. Symboliczną lampką szampana zebrani wznieśli toast za powodzenie bohaterów tego wieczoru, a następnie odbyła się sesja fotograficzna klas z wychowawcami i dyrekcją.

Bal trwał do białego rana… młodzi ludzie z pewnością wspaniale się bawili w swoim towarzystwie. Atrakcją zaś wieczoru był minikoncert zespołu „Przepióreczka”, w skład którego wchodzą uczniowie 4gMaja Drohobycka, Szymon Szulich, Jan Szwagierczak, Michał Śmiłowski i Jakub Wąsik.

Zapraszamy również do obejrzenia fotograficznej relacji na stronach Echa Dnia.