Tomasz Strycharz laureatem olimpiady „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”

Tomasz Strycharz laureatem olimpiady „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”

Z wielką przyjemnością informujemy, iż uczeń klasy 2c Tomasz Strycharz uzyskał tytuł laureata Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego” zajmując wysokie 10 miejsce.

     ,,Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego” to olimpiada tematyczna adresowana, do zafascynowanych historią uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski, ze szczególnym uwzględnieniem uczniów zainteresowanych szeroko rozumianą historią wojskowości. Co roku w zawodach bierze udział niemal 3000 uczniów. Olimpiada jest rozgrywana w trzech etapach, a jej zwieńczeniem są zawody finałowe w Warszawie, którym towarzyszą liczne atrakcje dla uczestników i ich opiekunów. Zwycięzcy rywalizacji (laureaci i finaliści) otrzymują cenne nagrody rzeczowe oraz 100% z egzaminu maturalnego z historii.

 Zawody rozgrywane były w następujących konkurencjach: broń i barwa, malarstwo batalistyczne, eksponat muzealny, pieśń i piosenka wojskowa, literatura i poezja, geografia militarna, Warszawa na przełomie wieku, oprowadzanie po historycznych miejscach i obiektach w Warszawie oraz losy mojej rodziny (przyjaciół domu) w latach walk o niepodległość.  Wszystkie te konkurencje dla Tomka nie stanowiły tajemnicy. Zaliczył je celująco!

Część tegorocznej rywalizacji rozgrywana była w nowo otwartym gmachu Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, co dawało niesamowity klimat całym zawodom.

Gratulujemy Tomkowi i zapraszamy uczniów do pracy w nowej edycji olimpiady ,,Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972–1514. Od Cedyni do Orszy.”. (tc)