Światowy Dzień Wody

Nie wiem, czy wiecie, ale jeszcze do niedawna naukowcy żywili przekonanie, że woda przybyła na Ziemię wraz z kometami, które uderzyły w nią podczas Wielkiego Bombardowania w okresie od 3,8 do 4,1 mld lat temu.

Teoria ta może i upadła, ale tego samego nie można powiedzieć o entuzjazmie Sejmiku Uczniowskiego, który niemal jak ona, przybył do Hetmaniaków z dzbankami pełnymi H2O z okazji Światowego Dnia Wody. Na naszym szkolnym holu można było zatem posmakować wody z różnego rodzaju dodatkami – od wiśni i jagód począwszy, po truskawki, a nawet ogórki, które doskonale nawadniają skórę, a także poprawiają nastrój.

Zainteresowani mieli okazję zapoznać się z treściami prezentacji multimedialnej o pomocy humanitarnej w krajach, gdzie dostęp do wody jest ograniczony czy choćby przekonać się, jak wpływa to na edukację i przyszłość zawodową kobiet.

Światowy Dzień Wody jest doskonałą okazją do tego, by przypomnieć sobie o jej zbawiennym oddziaływaniu na organizmy żywe. Pamiętajmy jednak, by nie zapominać o niej na co dzień – pijmy od 1.5 do 2 litrów wody dziennie, by mieć siły na codzienne mierzenie się z coraz to nowymi wyzwaniami! (R.Dz.)