Ruszyła I edycja Olimpiady Wiedzy o Prawie i Wymiarze Sprawiedliwości

W bieżącym roku szkolnym Ministerstwo Sprawiedliwości, a dokładnie Instytut Wymiaru Sprawiedliwości, postanowiło  w ramach edukacji prawnej zorganizować nową Olimpiadę pod nazwą Olimpiada Wiedzy o Prawie i Wymiarze Sprawiedliwości. Olimpiada składa się klasycznie z trzech etapów. Etap pierwszy i drugi przeprowadzany jest w systemie online, co ma niebagatelne znaczenie w obecnej sytuacji.

Pierwszy etap polegał na wykonaniu zadań testowych z puli zaproponowanej przez organizatorów w określonym limicie czasowym.

W całym kraju w zawodach wzięło udział około 2400 uczniów, a do drugiego etapu zakwalifikowało się 147 osób, które bezbłędnie rozwiązały test (mimo problemów z przeciążonym serwerem).

Miło nam poinformować, iż uczniowie naszej szkoły praktycznie w komplecie przeszli do II etapu. Do tego etapu przeszła „7” trzecioklasistów: Łukasz Drabek, Konrad Stefaniak, Krystian Słowikowski, Wiktoria Żmuda, Natalia Koper, Emilia Nowak i Olaf Tarnowski. Gratulacje należą się też Ani Paczocha z 2a, której zabrakło 1 punktu do awansu.

II etap odbędzie się 15 grudnia i będzie polegał na napisaniu pracy pisemnej na zaproponowany temat w czasie 180 minut. Trzymajmy za nich kciuki i życzmy im połamania pióra w tych zmaganiach.

                                                                                                                  (GK)

Więcej o olimpiadzie https://iws.gov.pl/olimpiada/