Roksana i Milena rekomendowane do etapu centralnego OLiJP

„To, co czyni życie interesującym, to możliwość realizacji marzenia” (P. Coelho). Miło nam poinformować, że pięknie realizują swoje marzenia dwie uczennice naszej szkoły – Roksana Dziura (2 „b”) oraz Milena Masak (3 „a”) uzyskały rekomendację do etapu centralnego LIII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego.

W minioną sobotę, 4 marca 2023 r., na Wydziale Polonistyki i Dziennikarstwa Uniwersytetu Rzeszowskiego odbyły się eliminacje ustne LIII OLiJP. Hetmańskie humanistki znalazły się w znakomitym towarzystwie, w grupie 25 osób wyłonionych po etapie pisemnym.  Przed profesorską komisją broniły swoich prac przygotowawczych (Roksana: „Przyszłość literatury – projekt”, Milena: „Egzotyka bliskich okolic i związanych z nim środowisk jako temat literacki”) oraz odpowiadały na pytania z zakresu historii literatury i gramatyki języka polskiego. Obie poradziły sobie znakomicie z tym trudnym zadaniem – uzyskały doskonałe noty i otrzymały zasłużone gratulacje od przesłuchujących je komisji. Po zsumowaniu wyników z części pisemnej oraz ustnej Milena i Roksana z bardzo wysoką punktacją zostały wytypowane przez Rzeszowski Komitet Okręgowy do udziału w finałowej części olimpiady w Konstancinie/Warszawie. Warto także dodać, że Roksana Dziura zajęła drugie miejsce wśród humanistów rekomendowanych do zawodów centralnych z Podkarpacia. Ogromne gratulacje!

Życzymy wielu sukcesów i wspaniałej, finałowej olimpijskiej przygody!