Rodzice dzieciom

„Rodzice nie wychowują dzieci dla siebie, tylko dla świata i dla nich samych. Kiedy chcą być dobrymi rodzicami, starają się oprócz korzeni dawać dzieciom także skrzydła”. (Agnieszka Stein)

I tacy właśnie są rodzice naszych uczniów z klasy 1c. Mogliśmy się o tym przekonać w piątek po Bożym Ciele, gdy wszyscy uczniowie Hetmana mieli wolne od nauki, a młodzież z klasy 1c, za sprawą rodziców, obchodziła integracyjny „Dzień Dziecka” nad Jeziorem Tarnobrzeskim na Wake Parku. Pogoda dopisała, atrakcji było wiele, a radości co niemiara. Młodzież spragniona własnego towarzystwa mogła nacieszyć się rozmowami, z wielką ochotą korzystała też z możliwości aktywnego spędzania czasu, m.in. pływając kajakami po jeziorze czy spacerując po okolicy. Ponadto młodzi ludzie grali w piłkę plażową, kometkę, w karty, przegryzali w międzyczasie ciasteczka, ciasta, truskawki czy jabłka. Chłopcy, po pływaniu na waku, z przyjemnością zjedli kiełbaski z grilla, dzieląc się oczywiście z dziewczętami i częstując je również zapiekankami z chleba z serem. Wszyscy z chęcią częstowali się sałatkami ze świeżych warzyw. Odwiedzili nas również tegoroczni maturzyści, którzy dzielili się wrażeniami na temat szkoły.

Ogromne podziękowania pragniemy złożyć absolwentowi Hetmana, a zarazem tacie ucznia z 1c, p. Armandowi Oleksemu. To dzięki jego inicjatywie ten dzień był dniem radości, koleżeństwa i wszelkich przyjemności dla ciała i ducha (łącznie ze smacznym popcornem z maszyny). Dziękujemy również rodzicom Kornelki, Marii, Darka, Marcina, FOli, Jędralki, Marysi, Julii, Ali, Natalki P. i M. Wydaje się, że spotkanie nad Jeziorem było również świetną okazją do integracji rodziców.

Słowa wdzięczności kierujemy też do p. Leszka Horoszki za przygotowanie żaglówki Hetmana. Niestety, chociaż pogoda była wymarzona do korzystania z kąpieli słonecznej, flauta jednak nie pozwoliła nam wejść na pokład jachtu i cieszyć się halsowaniem po jeziorze. Mamy nadzieję, że kiedyś to nadrobimy!

Było to bardzo udane spotkanie, dodające skrzydeł młodzieży, która wraz z wychowawczynią bardzo serdecznie dziękuje wszystkim rodzicom uczniów z klasy 1c.