Relacja z XXI Tarnobrzeskiego Biegu  na Orientację

 

XXI edycja Tarnobrzeskiego Biegu na Orientację już za nami.

W dniu 10 czerwca 2021 roku na nowo powstałym obiekcie sportowym w Hetmanie do rywalizacji stawiło się aż 79 uczestników z opiekunami z 4 szkół zlokalizowanych na terenie miasta Tarnobrzega.
Na wyróżnienie za udział zasługują: Szkoła Podstawowa nr 3 im. Alfreda Freyera w Tarnobrzegu, Szkoła Podstawowa nr 10 im. Janusza Korczaka w Tarnobrzegu, Szkoła Podstawowa nr 9 im św. Jana Pawła II w Tarnobrzegu oraz Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Tarnobrzegu. Organizatorami biegu było I Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnobrzegu oraz Uczniowski Klub Sportowy „HETMAN” Tarnobrzeg. Bieg odbył się na terenach parku dzikowskiego za zgodą Prezydenta Miasta Tarnobrzega. 

Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Pan Paweł Dobrowolski – Dyrektor Zespołu Szkół Społecznych nr 1 w Tarnobrzegu.

Przed startem dla wszystkich uczestników przeprowadzono ćwiczenia ogólnorozwojowe, po których organizatorzy przypomnieli regulamin zawodów oraz zasady reżimu sanitarnego zgodne z obowiązującymi przepisami. Start nastąpił o godzinie 10.00 z dziedzińca Zamku Tarnowskich w Tarnobrzegu. Uczestnicy startowali w dwóch kategoriach: szkoła podstawowa klasy V i VI oraz szkoła podstawowa klasy VII i VIII. Zawodnicy wybiegali na trasę w odstępach 1 minutowych. Na linii startu każdy zawodnik otrzymał mapę biegu, kartę uczestnika biegu oraz numer startowy. Na trasie wyznaczonych było 4 pkt. kontrolne, na których zawodnicy odpowiadali na  pytania z poszczególnych dziedzin nauki: historia, matematyka, j. polski  i geografia. Za każdą poprawną odpowiedź zawodnik otrzymywał 1 pkt. (1 minuta bonifikaty czasowej). Odpowiedzi oceniali sędziowie punktowi (uczniowie klasy Id I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego im. Hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnobrzegu). Zgodnie z regulaminem biegu były przyznawane także bonifikaty czasowe w kategoriach: Kat I  dziewczęta 2 pkt. Kat II  dziewczęta 1 pkt.

Bieg przebiegł zgodnie z regulaminem i zakończył się o godz. 11.45. Tuż przed ogłoszeniem oficjalnych wyników dla wszystkich uczestników  biegu organizatorzy  przegotowali zdrowy poczęstunek w postaci soczystych owoców, O godz. 12.15 nastąpiło oficjalne ogłoszenie wyników i przedstawienie zwycięzców biegu, rozdanie medali, pucharów, dyplomów oraz wręczenie nagród.

W poszczególnych kategoriach zwyciężyli:

KATEGORIA I SZKOŁA PODSTAWOWA klasy IV – VI

I MIEJSCE – Filip Chmielus, otrzymał puchar, medal, dyplom oraz sprzęt sportowy.
II MIEJSCE – Bartosz Glica, otrzymał medal, puchar, dyplom oraz sprzęt sportowy
III MIEJSCE – Nikola Pykosz, otrzymała medal, puchar, dyplom oraz sprzęt sportowy
IV MIEJSCE – Aleksandra Juryś ,  otrzymała dyplom oraz upominek.

KATEGORIA II SZKOŁA PODSTAWOWA klasy VII – VIII

I MIEJSCE – Anna Szozda, otrzymała puchar, medal, dyplom oraz sprzęt sportowy
II MIEJSCE – Alicja Szymczak, otrzymała medal, puchar, dyplom oraz sprzęt sportowy
III MIEJSCE – Gabriela Salamon, otrzymała medal, puchar, dyplom oraz sprzęt sportowy
IV MIEJSCE – Amadeusz Wójcik, otrzymał dyplomom oraz upominek.

Dekoracji oraz wręczenia nagród dokonała Pani Agnieszka Ziętek i Pan Łukasz Zasuwa – nauczyciele Hetmana. Zawody zakończono wspólną pamiątkową fotografią, gratulacjami i gorącym zaproszeniem na kolejną XXII edycję Tarnobrzeskiego Biegu na Orientację.