Rekomendacje do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Prawie!

Udany weekend mają za sobą „prawnicy” Hetmana. W sobotę 4 marca rywalizowali z kolegami z Podkarpacia w etapie okręgowym XXV już edycji Olimpiady Wiedzy o Prawie. Do etapu centralnego olimpiady rekomendację zdobyli: Ala Sierant (4e), Kacper Leboda (3a) i Mateusz Trzaska (3a). Gratulacje!!!

Zawody składały się z dwóch części. W pierwszej uczniowie pisali test prawniczy. Pozwolił on na wyłonienie najlepszej 12 uczestników rywalizacji. W drugim etapie wyłoniona grupa odpowiadała pisemnie  na zadania otwarte z zakresu tematyki prawno – ustrojowej.

Skład osobowy eliminacji centralnych ustali Komitet Główny olimpiady po otrzymaniu wyników z wszystkich komisji okręgowych.

Olimpiada Prawna jest jedną z najstarszych olimpiad nie przedmiotowych. Tytuły Laureatów i Finalistów są przepustką na ponad 100 kierunków dwunastu najlepszych polskich uczelni (np. Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet w Białymstoku, KUL, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu). (GK)

Więcej na:  https://1loprzemysl.pl/2023/03/04/komunikat/