Przed Wielkim Finałem VIII Ogólnopolskiej Olimpiady Praktycznej

Hetmaniacy już kolejny rok z rzędu sięgają po najwyższe laury w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Praktycznej „Zwolnieni z Teorii”. Tym razem tytuły finalistów ósmej edycji wywalczyły trzy zespoły. Dwa z nich, Akceptunek i #PoznajMyPodkarpackie walczą o Złote Wilki – nagrodę za najlepszy projekt w Polsce. Dodatkowo zespół #PoznajMyPodkarpackie otrzymał nominację do nagrody Pitch Contest 2022!

Przez cały rok trwały prace nad realizacją projektów społecznych w ramach VIII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady „Zwolnieni z Teorii”. Sukcesywnie przekazywaliśmy wiadomości o postępie prac poszczególnych zespołów. Przed zbliżającą się galą, Wielkim Finałem Zwolnionych z Teorii, który odbędzie się 19 maja w Warszawie, przyszedł czas na podsumowania. Przez wszystkie cztery etapy realizacji projektu, pomyślnie i ze znakomitą punktacją, przeszły trzy hetmańskie drużyny. Tym samym uczniowie uzyskali tytuły finalistów oraz międzynarodowe certyfikaty z zarządzania stworzone przez Project Management Istitute (PMI), bardzo cenione podczas rekrutacji na prestiżowe uczelnie polskie i zagraniczne. Warto wspomnieć, że tegoroczni olimpijczycy to uczniowie klas pierwszych: Julia Żyguła, Wiktoria Kisińska, Jan Mazurkiewicz, Julia Depowska, Emilia Kanios, Wiktoria Orlińska (projekt Wczoraj i Dziś), Amelia Sus, Dominika Piejko, Roksana Dziura, Zofia Baniecka (projekt Akceptunek) oraz ubiegłoroczni finaliści i zdobywcy Złotego Wilka: Kacper Janczy, Amelia Ciba, Grzegorz Rawski, Julia Długosiewicz i absolwentka – Weronika Rębacz (projekt #PoznajMYPodkarpackie).

Gratulujemy wszystkim drużynom ukończenia projektów i zdobycia tytułu finalisty. To jednak nie koniec emocji, ponieważ zespoły Akceptunek i #PoznajMyPodkarpackie zostały nominowane do Złotego Wilka, czyli nagrody za najlepszy projekt społeczny w Polsce. Tym samym działania naszych uczniów odnotowano w gronie 189 najciekawszych projektów w kraju: Akceptunek w kategorii Edukacja, #PoznajMyPodkarpackie – w kategorii Przestrzeń miejska. Czy uda się im sięgnąć po to najwyższe trofeum? Okaże się już 19 maja!

Jeszcze jedna znakomita wiadomość dotarła do nas za sprawą działań grupy projektowej #PoznajMyPodkarpackie. Drużyna przeszła eliminacje w konkursie Pitch Contest 2022 (tu przygotowany przez nich film: https://www.youtube.com/watch?v=Z0TeALCzJ7w&list=PLOGWu85KFuHgtZmDMoV-_l2hNA6fAXa4-&index=12) i znalazła się wśród 30 zespołów z całej Polski, którym dano możliwość wystąpienia na żywo 19 maja w Wielkim Finale w Warszawie. Konkurs Pitch Contest daje dodatkowe praktyczne doświadczenie – polega na najlepszym przedstawieniu swojego projektu na żywo przed publicznością i przedstawicielami największych firm. Można w tych rozgrywkach wywalczyć Złotego Wilka Pitch Contest oraz Złotego Wilka Pitch Contest Nagrodę Publiczności.

Gratulujemy i trzymamy kciuki!