Premiera Młodzieżowego Teatru Amatorskiego TDK z Hetmańskimi akcentami

6 czerwca, na scenie Tarnobrzeskiego Domu Kultury, odbyła się premiera spektaklu w wykonaniu Młodzieżowego Teatru Amatorskiego.

„Homo sum – człowiekiem jestem”, według Anatola Sterna i Brunona Jasieńskiego, w reżyserii dr Sylwestra Łysiaka, to był spektakl podsumowujący zajęcia teatralne w kończącym się właśnie sezonie artystycznym w TDK. Na deskach teatru mogliśmy zobaczyć młodych, debiutujących aktorów, ale także tych, którzy z młodzieżowym teatrem są związani od lat. Nie zabrakło mocnego Hetmańskiego akcentu. W przedstawieniu wzięli udział: Julia Kutyła (4a), Natalia Kolada (3c), Martyna Kaczmarek (2a) Łukasz Cyganek (2d), Wojciech Szwagierczak (2a). To był fantastyczny wieczór! Młodzież zachwyciła publiczność. Reżyser jest pełen uznania dla młodych aktorów. Zmierzyli się z trudną poezją futurystyczną, cały rok ćwiczyli warsztat teatralny: dykcję, emisję głosu, mowę ciała, gest i ruch sceniczny. Uczniowie brali czynny udział w przygotowaniach do spektaklu, pomagali sobie nawzajem, dobierali rekwizyty.

Młodzieżowy Teatr Amatorski, działający przy Tarnobrzeskim Domu Kultury, powstał w 1988r. i w bieżącym roku obchodzi 36 – lecie istnienia. Ma w swoim dorobku kilkadziesiąt przedstawień teatralnych w różnych konwencjach: dramatycznych, satyrycznych. Wśród wychowanków są reżyserzy, aktorzy, scenarzyści, instruktorzy teatralni, m. in. absolwent Hetmana Jakub Palacz. (AN)

Fotogaleria: Renata Domka, Tarnobrzeski Do Kultury