#PoznajMY Tarnobrzeg

#PoznajMYTarnobrzeg

Pod takim hasłem powstaje projekt realizowany przez naszych uczniów w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii. Projekt został objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Tarnobrzega, pana Dariusza Bożka. Zespół w składzie: Kacper Janczy (kierownik) 1b, Amelia Ciba 1a, Julia Długosiewicz 1b i Grzegorz Rawski 1b, zachęca do wykorzystania nowych możliwości poznawania miasta. Młodzież jest bardzo aktywna w mediach społecznościowych, profil projektu możemy śledzić na Facebooku, Instagramie a także na stronie założonej przez uczniów w ramach olimpiady.

Na swoim profilu Hetmaniacy wyjaśniają zasady udziału w projekcie, a także prowadzą bloga, dzięki któremu możemy na bieżąco obserwować postępy zespołu. W najnowszym wpisie na przykład dowiemy się, czym jest Geocaching.  To, w wielkim skrócie, poszukiwanie ukrytych skrytek (keszy). Są one współtworzone przez społeczność aplikacji. Wszystkie skrytki można odnaleźć w oficjalnej aplikacji mobilnej Geocaching oraz na oficjalnej stronie internetowej.

Sami twórcy tak mówią o swoim projekcie: Poprzez połączenie przyjemnego z pożytecznym, ruszymy młodych ludzi z ich domów – wyjątkowe czasy, w jakich przyszło nam żyć ograniczają kontakt społeczny. Nie oznacza to jednak, iż mamy ograniczać przebywanie na zewnątrz! Każdemu młodemu człowiekowi potrzebny jest dostęp do świeżego powietrza, a dzięki naszym działaniom dużo chętniej wyjdą ze swoich pokoi i zobaczą, w jak pięknym mieście żyją.

A oto i oni:

W imieniu zespołu zachęcamy do aktywnego wspierania naszych młodych działaczy! (AN)

   

Więcej na stronie:

Strona główna projektu