Powstaje 13. tom „Biblioteki HETMANA” – czekamy na Wasze prace!

Trzynastego – nawet w grudniu jest wiosna/ Trzynastego – każda droga jest prosta/ Trzynastego – nie liczy się strat/ Trzynastego – od morza do Tatr/ Trzynastego – kapelusze z głów poważnych zrywa wiatr/ Trzynastego – wszystko zdarzyć się może… – śpiewała Kasia Sobczyk z Czerwono-Czarnymi. Szczęśliwa trzynastka patronuje także kolejnemu zeszytowi naszej szkolnej serii wydawniczej, „Bibliotece HETMANA”. To piękne, że spontaniczna inicjatywa sprzed kilku lat przetrwała i ma się dobrze. Dopiero co cieszył nasze oko numer 12. serii, z sentencjami i powiedzonkami łacińskimi (dostępny w sprzedaży u p. Marzeny Jarzyny) , a już ogłaszamy nabór prac do kolejnego zbiorku, właśnie 13!

Zapraszamy do współpracy: uczniów, absolwentów, nauczycieli i rodziców. Prosimy o różnorodne formy wypowiedzi (np. wywiad, reportaż, wiersz, opowiadanie, kartkę z pamiętnika, zdjęcia, prace plastyczne, itp.) jako swobodne interpretacje hetmańskiego tegorocznego hasła „Ja-TY-My. Budujemy relacje”.

Na prace czekamy do połowy lipca 2022 r. (proszę je przesyłać na maila do p. Renaty Dąbrowskiej lub przekazywać jej osobiście). Wydanie tomiku i koncert promujący go przewidywane są na koniec września lub początek października 2022 r.

Może to ta chwila, by pokazać szkolnej społeczności swój talent? Zapraszamy do współpracy!