Planszówki dobre na wszystko

Jeszcze kilkanaście lat temu gry planszowe kojarzyły się głównie z „Chińczykiem” i „Monopoly”, a karciane sprowadzały się do umiejętnego wykładania dam i dwójek podczas rozgrywek w „Makao”. Ten stan rzeczy zmienił się jednak nie do poznania. Dziś nikogo nie dziwią sklepy planszówkowe, w których półki uginają się pod większymi i mniejszymi pudełkami. Coraz częściej w restauracjach, kawiarniach lub barach funkcjonują wypożyczalnie gier towarzyskich, dzięki którym nie tylko odpoczniemy przy posiłku, ale także możemy dobrze się bawić w gronie znajomych. Z licznych walorów gier postanowili skorzystać także Hetmaniacy i w miniony poniedziałek z inicjatywy Sejmiku Uczniowskiego zorganizowano wydarzenie poświęcone planszówkom. Przez cały dzień społeczność szkolna mogła wspólnie próbować swoich sił w różnych grach, od tych prostych po te bardziej wymagające. Podczas długiej przerwy można było wziąć udział w grze „5 sekund”. W rozgrywce tej popularnej planszówki wzięli udział przedstawiciele klas, jak i niektórzy nauczyciele. Najlepsza trójka w tym Roksana Dziura 2b, Wiktoria Orlińska 2c oraz Michał Nowak 3d, za swoje umiejętności, refleks i trafne odpowiedzi otrzymali upominki.

Mamy nadzieję, że dzień gier planszowych na stałe zagości w naszym harmonogramie bo jak tu ich nie lubić skoro zapewniły wszystkim tak wiele śmiechu i świetnej zabawy.