Piżamowy Dzień w memach hiszpańskich

Na Sejmikowy pomysł „Dzień Piżamy” odpowiedziało kilka klas, robiąc sobie zdjęcia w nietypowych, jak na szkolne warunki, mundurkach.

Również uczący się języka hiszpańskiego podjęli wyzwanie i zrealizowali mini projekty językowe. Uczniowie z klas Ic i Id mieli za zadanie: wyszukać gotowe memy internetowe tematycznie związane z Pidżama day lub stworzyć memy według własnych projektów.

Brawa dla Oli, Bartka, Janka, Kuby, Michała, Marcina, Kacpra i Ziemka za chęć podjęcia wyzwania, a przede wszystkim za kreatywność.

mem,*

«chwytliwa porcja informacji, zwykle w formie krótkiego filmu, obrazka lub zdjęcia, na którym umieszczono jakiś tekst, rozpowszechniana w Internecie»

*Wielki słownik ortograficzny PWN

meme,*

«Del ingl. meme, palabra acuñada en 1976 por R. Dawkins, biólogo inglés, sobre el modelo de gene 'gen’ y a partir del gr. μίμημα mímēma 'cosa que se imita’

1. m. Rasgo cultural o de conducta que se transmite por imitación de persona a persona o degeneración en generación.
  2. m. Imagen, video o texto, por lo general distorsionado con fines caricaturescos, que se difundeprincipalmente a través de internet.»

*RAE, Diccionario de la lengua española