Per aspera ad astra

Per aspera ad astra (przen. Przez trudy do sukcesu) – ta sentencja łacińska przychodzi na myśl, gdy za oknem wiosna w pełni, a młodsze roczniki odpoczywają na wycieczce zagranicznej, zaś w szkole, dla maturzystów, właśnie zaczyna się drugi tydzień egzaminacyjny.

Po języku polskim, matematyce, języku angielskim, zdawanych na poziomie podstawowym, przyszedł czas na naprawdę poważne wyzwania, czyli przedmioty zdawane na poziomie rozszerzonym. To właśnie ich wynik zadecyduje o możliwości studiowania na wymarzonym kierunku.

Dziś maturzyści rozwiązywali arkusz z języka angielskiego. W tym tygodniu czeka ich także – w zależności od dokonanych wyborów – język polski, matematyka, biologia, wiedza o społeczeństwie, język niemiecki, a od 16 maja: chemia, historia, geografia, fizyka, historia sztuki i informatyka. Tych „trudów” i wyzwań – jak widać –  przed abiturientami jeszcze wiele, jednak równie dużo radości i satysfakcji z osiągniętego celu.

Maturzyści, życzymy Wam wytrwałości, silnej motywacji, skupienia, pewnej ręki, kreatywności, „trafionych” zadań, zadowolenia i spełnienia marzeń. To Wasz, naprawdę dobry czas!

Do życzeń dołączamy pełne symboliki zdjęcie (fot. Aneta Sajda). Dmuchawiec jest symbolem wolności i nieograniczonych możliwości. Puch kielichowy mniszka pospolitego to tysiące latawców – w sam raz na realizację Waszych dziewczęcych i młodzieńczych marzeń! Powodzenia!!!