Olimpiada Wiedzy o Prawie i Wymiarze Sprawiedliwości

W piątek, 29 X, został przeprowadzony w trybie online etap szkolny II edycji Olimpiady Wiedzy o Prawie i Wymiarze Sprawiedliwości organizowanej przez Instytut Wymiaru Sprawiedliwości przy Ministerstwie Sprawiedliwości.

Udział w nim wzięło 8 uczniów naszej szkoły. Miło nam poinformować, iż do etapu drugiego olimpiady awansowali następujący uczniowie Hetmana: Jakub Dryś, Tomasz Winiarski, Hubert Gruca, Anna Paczocha, Alicja Paszko i Dominika Jajko.

Do tej części zawodów awansowało 180 uczniów z całej Polski. Zawody pierwszego etapu polegały na rozwiązywaniu zadań testowych z zakresu prawa. Awans do drugiej części zawodów gwarantowało uzyskanie minimum 39 punktów na 50 możliwych. Najlepszy wynik osiągnęli Jakub i Tomasz – 49 punktów.

Teraz przed uczniami etap drugi polegający na analizie kazusów prawniczych. Powodzenia! (GK)

Więcej informacji na: