Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej

Miło nam poinformować, iż decyzją Komitetu Okręgowego Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej w Rzeszowie do tego etapu zawodów zakwalifikowało się dziewięciu uczniów naszej szkoły:

Natalia Tysa, Aleksandra Sabat, Tomasz Winiarski, Jakub Dryś i Julian Baska – wszyscy z klasy trzeciej 3 letniego LO oraz reprezentujący także trzecią klasę ale 4 letniego LO: Martyna Szmołda,  Ignacy Rzepecki, Antoni Zięba i Jan Szwagierczak. Wszystkim uczniom gratulujemy wysokich wyników i życzymy owocnych przygotowań do drugiego etapu olimpiady. Zawody okręgowe odbędą się 13 stycznia 2022 r.

Tegoroczna XXXV edycja  OWE przebiega pod przewodnim hasłem Rola giełd w rozwoju społeczno – gospodarczym a jej organizatorem jest Polskie Towarzystwo Ekonomiczne. Warto docenić wysiłki uczniów nad zdobyciem specjalistycznej wiedzy z szeroko rozumianej problematyki ekonomicznej, która nie jest materiałem wchodzącym w zakres programu liceum. W Hetmanie jej tajniki można zgłębiać poza przedmiotem podstawy przedsiębiorczości  na dodatkowych zajęciach z ekonomii w klasie trzeciej  i czwartej. (GK)

Więcej na http://owe.pte.pl/informacje/informacje-ogolne/zawody-i-stopnia-szkolne.html