Ogólnopolskie sukcesy naszych uczniów

Ostatnio z różnych stron Polski napływają do nas informacje o pozaszkolnych sukcesach naszych uczniów. Cieszymy się, że Hetmaniacy oprócz nauki mają swoje pasje, spełniają marzenia i realizują się na różnych płaszczyznach, zarówno artystycznych, jak i sportowych.

Emil Trela, uczeń klasy 2d, zajął I miejsce w  V Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Pamięci „Walczącym o Niepodległość”, który odbył się w Wołominie w dniach 18-20 listopada. Młody wokalista jest również laureatem „XIII Koneckiego Przeglądu „Poezja w Piosence – Agnieszka i inni”, który poświęcony jest twórczości Agnieszki Osieckiej. Koncert finałowy odbył się w Miejsko-Gminnym Domu Kultury w Końskich, udział wzięło 28 solistów i zespołów wokalnych, z różnych regionów Polski. Warto dodać, że Emil jest tegorocznym stypendystą Marszałka Województwa Podkarpackiego – za szczególne osiągnięcia artystyczne.

Wspaniałe sukcesy sportowe ma na swoim koncie natomiast Kacper Jarecki (2d), który w miniony weekend w Mistrzostwach Polski Juniorów i Młodzików Karate Kyokushin zdobył III miejsce! Zawody odbyły się 27 listopada 2022 w Katowicach a udział wzięło łącznie 213 zawodników z 78 klubów. Kacper ma już na swoim koncie inne sportowe osiągnięcia m. in. I miejsce w Pucharze Podkarpacia i wyróżnienie dla najlepszego zawodnika turnieju a także I miejsce w Mistrzostwach Makroregionu Południowego.

Brawo! Gratulujemy naszym uczniom oraz trzymamy kciuki za kolejne przeglądy i zawody!