Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

W czwartek, 28 kwietnia 2022 r., o godzinie 9.30,  dwuosobowa drużyna pierwszoklasistów naszej szkoły przystąpiła do zmagań na szczeblu powiatowym w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Wszyscy uczestnicy przez godzinę pisali test składający się z 30 pytań, a następnie jury wyłoniło po trzech półfinalistów do odpowiedzi ustnych. Agnieszka Kotulska i Kacper Szymański zajęli ex aequo 4 miejsce, zdobywając o 1 punkt mniej niż osoba zajmująca 3 miejsce. Organizatorzy zapewnili, iż w przyszłym roku materiały szkoleniowe zostaną przekazane już w styczniu, a nie jak w tym roku w połowie kwietnia. Nasi reprezentanci „Hetmana” już dziś zapowiadają, iż w przyszłym roku przygotowania do OTWP zaczną dużo wcześniej. Warto wspomnieć, że Agnieszka i Kacper są adeptami, którzy po raz pierwszy brali udział w tym turnieju, jeszcze będąc uczniami szkoły podstawowej. Gratulujemy tegorocznego znakomitego wyniku i będziemy trzymać kciuki za rok.