Nie żałuj ofiar ani strat, gdy możesz rzec królowi: „mat”!

W dniu 19 października 2021 roku odbył się drużynowy turniej szachowy ,,Licealiada”. Miło jest nam się podzielić informacją, że uczniowie naszej szkoły zajęli drugie miejsce i tym samym zakwalifikowali się do etapu rejonowego.

Naszą hetmańską reprezentację w tych zawodach tworzą: Natalia Kolada (1c), Natalia Kmuk (2a), Adam Ziętek (1d), Bartosz Kutyna (1d), Emil Trela (1d) i Maciej Krakowiak (2a). Sam przebieg turnieju dla naszej drużyny był bardzo emocjonujący, ponieważ od początku przeciwnicy narzucili wysoki poziom rozgrywki. Po zaciętej rywalizacji nasza drużyna zakwalifikowała się do kolejnego etapu z dorobkiem 6,5 pkt, natomiast kolejna drużyna, która uzyskała tylko 0,5 pkt mniej, nie przeszła już dalej.

Jesteśmy dumni z naszego sukcesu, lecz niebawem będziemy musieli sprostać trudniejszym przeciwnikom w etapie rejonowym tego turnieju. Przed nami ciężkie przygotowania do tego wydarzenia. Trzymajcie za nas kciuki :). (Maciej Krakowiak, 2a)