NAUCZANIE ZDALNE W „HETMANIE” PRZEDŁUŻONE

Działając zgodnie z rozporządzeniem MEN z dnia 5 listopada 2020r., informuję, że proces nauczania zdalnego w I SLO zostaje przedłużony do 29 listopada.

Organizacja zajęć w naszym liceum będzie przebiegać tak, jak przez ostatnie dwa tygodnie. W związku z tym, że nie możemy spotykać się w szkole w sposób tradycyjny, pragnę przypomnieć wszystkim Uczniom o kilku istotnych sprawach związanych z naszą pracą on-line.

1. Lekcje trwają 40 minut i rozpoczynają się zgodnie z planem zajęć.

2. Zachęcam uczniów do uczestnictwa w kołach przedmiotowych i zainteresowań. Informacje: z jakiego przedmiotu, w jakim czasie i kto prowadzi takie zajęcia, można znaleźć na stronie internetowej naszej szkoły w zakładce „dla ucznia” pod hasłem „koła przedmiotowe”. Mam nadzieję, że każdy uczeń „Hetmana” wybierze interesujące dla siebie zajęcia, w których będzie regularnie uczestniczył. Liczba kółek i ich różnorodność jest w naszym liceum imponująca. Trzeba tylko korzystać, gdyż naprawdę warto!

3. Zajęcia przygotowujące do matury, w ramach corocznej akcji „Stop Korepetycjom”, dla chętnych uczniów z klas trzecich, odbywają się zgodnie z podanym wcześniej harmonogramem (co drugą sobotę). Ponieważ obecnie zajęcia prowadzone są w formie on-line, zatem funkcjonują tylko pojedyncze grupy z biologii, chemii i matematyki na poziomie rozszerzonym.

4. W trakcie nauki zdalnej istnieje możliwość konsultacji z Panią Pedagog, po wcześniejszym umówieniu się na spotkanie (emailem: chabelgosia@gmail.com, poprzez Messengera – Gosia Chabel, lub dzwoniąc na telefon szkolny 158227984). Zachęcam do korzystania z takiej formy wsparcia.

5. Ponieważ wirus nie omija również naszej Społeczności, więc jeśli ktoś z uczniów zachoruje i nie będzie mógł uczestniczyć w zajęciach, apeluję do kolegów i koleżanek z klasy o solidarność i pomoc takiej osobie, poprzez dostarczenie materiałów z lekcji, wytłumaczenie problemów omawianych na zajęciach. Prośbę o szczególną pomoc w tym zakresie kieruję również w stronę nauczycieli.

6. Wiem, że nauka zdalna nie zastąpi formy tradycyjnej, natomiast mam nadzieję, że stanie się dla wszystkich Was, Drodzy Uczniowie, dobrą okazją do stawania się bardziej samodzielnymi, zdyscyplinowanymi, odpowiedzialnymi. A to istotny krok w kierunku… studiowania. Jeśli więc podejdziecie do tego solidnie, będzie Wam dużo łatwiej w przyszłości, gdy będziecie na uczelniach.

Tymczasem życzę nieustannie dobrego zdrowia, wytrwałości i tego, abyśmy się spotkali wszyscy w szkole 30 listopada.
Pozdrawiam serdecznie,
Paweł Dobrowolski

dyrektor I SLO