Pierwszoklasistki na podium konkursu j.angielskiego „Faces of America”!

W tegorocznej edycji konkursu j. angielskiego „Faces of America”, organizowanego przez Uniwersytet Marii Skłodowskiej – Curie w Lublinie, wzięła udział grupa naszych uczennic w składzie: Roksana Dziura (klasa 1b), Agnieszka Kotulska (klasa 1b) i Wiktoria Orlińska (klasa 1c) wraz z opiekunem – p. Leszkiem Horoszko.

Przed dziewczynami stało nie lada wyzwanie – w konkursie wzięły udział drużyny z 80 szkół z całego kraju. Pierwszym zadaniem było napisanie eseju na jeden z trzech tematów: 1. „Is America still the country of opportunity?”, 2. „What do foreigners love or hate about America?”, 3. „What is your view of the U.S.A in 2050?” Wśród piętnastu laureatów pierwszego etapu znalazł się także Hetman, tym samym reprezentantki zakwalifikowały się do kolejnej części konkursu, która miała już miejsce na UMCS w Lublinie, 21 marca 2022 r. na Wydziale Filozofii i Socjologii, podczas Drzwi Otwartych UMCS. Część pisemna trwała 40 minut, w trakcie których uczniowie otrzymali zadanie rozwiązania testu gramatyczno-leksykalnego z języka angielskiego. W ten sposób wyłoniono dziesięć finałowych zespołów, które zmierzyć się miały w ostatecznym pojedynku. W trakcie finału dziesięć zespołów wzięło udział w multimedialnym quizie kulturowym z zakresu szeroko rozumianej wiedzy o kulturze amerykańskiej. Nasze uczennice uplasowały się na podium – zajęły zasłużone 3. miejsce udowadniając, że ich poziom wiedzy na temat języka angielskiego i Ameryki jest godny podziwu. Gratulacje!

(R. Dziura)

(mc)