Muzyczne pasje

„Muzyka ma ogromne zdolności wyrażania piękna każdej kultury. Ze swej natury może sprawić, że zabrzmią wewnętrzne harmonie. Podnosi intensywne i głębokie emocje, a swoim czarem wywiera głęboki wpływ”. Jan Paweł II

O tym, jak wielki wpływ muzyka wywarła na życie jednej z uczennic Hetmana, możemy się przekonać, oglądając wywiad przeprowadzony przez Tarnobrzeską TVL z uczennicą klasy 2b, Emilką Piątkowską, która pięknym głosem wielokrotnie uświetniała szkolne uroczystości. Pamiętamy jej niesamowite wykonania z wielu hetmańskich koncertów, a już na pewno na długo w pamięci pozostanie jej inauguracyjna aranżacja piosenki „Nauczmy się żyć obok siebie”.

Emilka w rozmowie dla programu „Tacy MY!” opowiedziała o swojej pasji do śpiewania, którą wyniosła z rodzinnego, muzycznego domu. Choć nasza młoda artystka nie lubi konkursowej atmosfery współzawodnictwa, brała udział w wielu ważnych muzycznych imprezach. Wielokrotnie znalazła się w gronie laureatów Konkursu Piosenki „Wygraj Sukces”, Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie czy Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Angielskiej. Nie brakło jej również wśród finalistów Ogólnopolskiego Konkursu Kolęd w Krakowie. Z przyjemnością śpiewa Emilka także podczas różnych charytatywnych przedsięwzięć, jak choćby w Finałach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ze szczególną zaś sympatią wspomina swoją przygodę z „The Voice Kids”.

Wchodząc na stronę TVL wiele jeszcze możemy się dowiedzieć o tej sympatycznej i zawsze uśmiechniętej dziewczynie, która całą sobą oddaje muzyczne piękno. Z takich uczniów jesteśmy szczególnie dumni!