II Mistrzostwa Hetmana w Rzucie Beretem – wyniki

  Któż z nas nie kojarzy nakrycia głowy zwanego beretem z Francją? To jeden z najpopularniejszych francuskich symboli oraz znak rozpoznawczy paryskich elegantek, umieszczany niemal na każdej pocztówce czy plakacie.

  Co ciekawe, sami Francuzi wcale nie przypisują sobie wynalezienia tego nakrycia głowy. Według lokalnej legendy, beret wymyślony został przez Noego, który podróżując arką, musiał sprostać ulewie. Niewiele myśląc, podniósł wówczas kawałek owczej wełny, który zdeptany zmienił się w filc, a następnie zakładając go na głowę, uchronił ją przed skutkami deszczu.

   Czemu wspominamy właśnie o beretach? Ponieważ świeżo zapoczątkowaną tradycją naszej szkoły stały się Mistrzostwa Hetmana w Rzucie Beretem. Ich druga edycja odbyła się podczas Dnia Patrona i, obok koncertu przygotowanego przez uczniów, miała na celu wywołać uśmiechy na twarzach obecnych, dostarczając im rozrywki oraz okazji do integracji naszej szkolnej społeczności.

   Po podsumowaniu punktów za odległość, a także ścisłej naradzie jury, obejmującej ocenę stylu każdego rzutu, wyniki prezentowały się następująco: na trzecim miejscu uplasowała się pani Renata Krasa, drugie zajął uczeń pierwszej klasy, Mikołaj Simonowicz, natomiast tym, którego rzut był i najdalszy, i najciekawszy, okazał się… Pan Dyrektor Paweł Dobrowolski. Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko wyrazić podziw i uznanie francuskim ,,chapeau bas” – ogromne brawa i gratulacje!

   Wszyscy laureaci, na pamiątkę swojego sukcesu, obdarowani zostali specjalnie zaprojektowanymi na tę okazję statuetkami. Mamy ogromną nadzieję, że za rok Hetmianiacy równie ochoczo wezmą udział w tego rodzaju mini-zawodach. Być może jest to tylko rzut beretem, ale właśnie ta mała czapka dostarcza ogromu emocji, zarówno startującym, jak i dopingującej publiczności. W końcu nie ma nic lepszego niż zdrowa rywalizacja, w której tak naprawdę nie ma przegranych! (R.Dz)