Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Poniedziałek, 28 lutego 2022r. upłynął w Hetmanie pod znakiem obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Uczniowie klas pierwszych i trzecich po szkole podstawowej oglądali film poświęcony temu wydarzeniu, przygotowany przez kolegów z klasy II „d’ pod opieką pani Doroty Rzeźnik. Mogli się z niego dowiedzieć, m.in. o genezie święta, sposobach walki o zagrożone wyginięciem języki, zasadach poprawności językowej, spojrzeniu na język i jego rolę w twórczości artystów dawnych i współczesnych.

Ważną częścią obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego był II Szkolny Konkurs Pięknego Czytania przeznaczony dla uczniów klas pierwszych i drugich. Zaszczytny tytuł Mistrza Pięknego Czytania zdobył uczeń klasy II „b” Jan Kędziora, zaś dwa tytuły Wicemistrzów Pięknego Czytania przypadły uczennicom Roksanie Dziurze (I „b”) i Klaudii Huk (I „c”). Nagrodzonym gratulujemy, wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, zachęcając całą szkolną społeczność do czytania oraz troski o język ojczysty. (DRz)