Mateusz z tytułem Finalisty XXXIV Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej!

Powoli dobiegają końca tegoroczne edycje olimpiad, które odbyły się w niestandardowej formule i terminach.

W mijającym weekendzie rywalizowali najlepsi ekonomiści z polskich szkół średnich w finale XXXIV OWE, która odbywała się pod znaczącym dla naszych czasów hasłem zmiennym „Ekonomia wobec kryzysów. Gospodarcze i społeczne skutki pandemii” . Miło nam poinformować, że Mateusz Piejko, tegoroczny absolwent naszego liceum spełnił kryteria aby uzyskać tytuł finalisty tej olimpiady. Cieszy nas mocno fakt, iż mimo trudnego tygodnia (matura z fizyki i informatyki) udało mu się jeszcze dobrze przygotować do zawodów finałowych, co potwierdził między innymi uzyskaniem maksymalnego wyniku z zadania opisowego olimpiady.
Na rywalizację finałową składało się napisanie wypracowania, rozwiązanie testu a następnie najlepsi uczestnicy składali egzamin ustny przed komisją.
Tytuł finalisty otwiera przed Mateuszem liczne możliwości studiowania na najlepszych polskich uczelniach ekonomicznych i nie tylko.
Warto przy okazji podziękować innym uczniom Hetmana, którzy licznie wzięli udział w tegorocznych ekonomicznych zmaganiach olimpijskich (OWE, OP), może w przyszłym roku uda im się pójść w ślady Mateusza.

Więcej http://owe.pte.pl/informacje/informacje-ogolne/zawody-iii-stopnia-centralne.html

(GK)