London by Olivia

Olivia Babiarz z klasy 1A jest aktywnym uczestnikiem hetmańskiego kółka fotograficznego, a przy okazji ma ten przywilej, że czasy pandemii i nauczania zdalnego spędza w Londynie, mieście, które zna od podszewki.

Tym samym, nie mogliśmy tego nie wykorzystać i nie poprosić jej, aby pokazała nam parę kadrów z Londynu, z punktu widzenia wędrowca po mieście. W trakcie naszego ostatniego spotkania na zajęciach entuzjastów fotografii Olivia oprowadziła nas wirtualnie po „swoim Londynie” i opowiedziała historię wybranych zdjęć. Trzeba przyznać, że Olivia ma talent do „cityscape photography” i potrafi w interesujący sposób skadrować szczegóły miejskiego krajobrazu. Gratulacje! A poniżej kilka zdjęć wykonanych przez Oliwię i jej odczucia związane z Londynem:

Londyn to miasto, w którym się urodziłam, spędziłam tam 14 lat swojego życia, a mam 15. Można powiedzieć, że ta metropolia była świadkiem mojego dorastania. Gdy jestem w Londynie, podziwiam każdy budynek, każdą ulicę, każdy kwiat i każdą osobę. Chodząc po różnych dzielnicach tego miasta, czuję że jestem w stanie wszystko osiągnąć. W Londynie żyje się bardzo intensywnie, dużo się tam dzieje, zawsze jest jakiś ruch, postęp. Miasto ciągle się zmienia i rozwija. Bardzo mi się to podoba, ponieważ czuję wtedy, że jestem częścią tego ruchu. Mieszkańcy Londynu stale się gdzieś spieszą, do pracy do domu, załatwiają jakieś sprawy, każdemu przyświeca jakiś inny cel w tej wielkomiejskiej wędrówce. Myślę, że warto również zwrócić uwagę na to, że na ulicach Londynu, możemy obserwować różne kultury, ludzi odmiennych narodowości, ich zwyczaje, modę oraz jedzenie. Fajnie jest poszerzać swoją wiedzę w inny sposób, niż tylko poprzez czytanie podręczników i naukę w szkole. Londyn to przepiękne miasto, uważam, że każdy powinien chociaż raz je odwiedzić.