Lilly i jej pasja

W tym sezonie Lilly May Niezabitowska miała niezwykle atrakcyjne wakacje. W PSKL 2021 w lipcu br. w Pucku zdobyła 1 miejsce w kategorii kobiet u19, 2 lokatę w kategorii kobiet u21, 4 pozycję w kategorii kobiet open. Po chwili odpoczynku podjęła kolejne wyzwania.

Startowała dwukrotnie na Mistrzostwach Europy oraz Mistrzostwach Świata w kategorii żeglarstwa LASER U21. Ostatnia impreza odbyła się w Gdyni pod koniec wakacji. W regatach, które trwały od 22 do 27 sierpnia, brało udział ponad 200 żeglarek i żeglarzy z całego globu, w tym nasza uczennica z klasy 3g.

Oto, co mówi o swych doświadczeniach hetmańska żeglarka:

„Po pierwszym dniu prowadziłam całe regaty, ale przez bardzo trudne warunki w kolejnych dniach przesunęłam się w klasyfikacji i ostatecznie skończyłam na 10 miejscu. Jestem zadowolona ze swojego startu, bo w Gdyni mieliśmy bardzo wymagające warunki do żeglowania. Ścigaliśmy się zarówno w bardzo silnych wiatrach, w średnich, jak i słabych. Były wysokie fale, prąd, więc trzeba było pokazać pełnię swoich umiejętności, by żeglować w czołówce. Poziom okazał się bardzo wysoki, startowały tutaj zawodniczki biorące udział w igrzyskach olimpijskich, zatem była też doskonała okazja do nauki. Zebrane doświadczenie na pewno zaprocentuje”.

Zapraszamy też do wysłuchania wywiadu udzielonego Polskiemu Radiu.

P.S. Z ostatniej chwili, czyli z 10 września 2021 r., Lilly zdobyła 1 miejsce na Mistrzostwach Polski w Sprincie Ilca 6  na wodach Zatoki Gdańskiej.