Konkurs Śpiewajmy Kolędy i Pastorałki

W sobotę, 14 stycznia 2023 roku, w Tarnobrzeskim Domu Kultury od godziny 11.00 rozbrzmiewały czarujące, piękne dźwięki kolęd i pastorałek. Młodzi artyści rywalizowali ze sobą w czterech kategoriach wiekowych, wśród nich, w kategorii  szkoły średnie wspaniale zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły: Patrycja Gorczyca, Magdalena Mroczka oraz Emil Trela!

Patrycja, uczennica klasy Ib wystąpiła z kolędą „Mario, czy już wiesz?” (muzyka: Buddy Greene, polskie słowa: Piotr Nazaruk) –   zaśpiewała z wielkim uczuciem, pięknie poprowadziła frazy melodii. Magdalena, uczennica klasy Ic postawiła na tradycyjną kolędę „Gdy śliczna Panna” –  każdej zwrotce nadała inny charakter, ciekawie aranżując ostatnią. Madzia uzyskał wyróżnienie w konkursie, ogromne brawa! Dziewczęta reprezentowały I SLO.

Jako ostatni wystąpił Emil z klasy IId, wykonał pastorałkę „Scena to dziwna” (muzyka: Zbigniew Łapiński, tekst: Jacek Kaczmarski), czym zachwycił jury oraz zgromadzoną publiczność i … został laureatem I miejsca w konkursie! Brawo! Emil reprezentował Studio Muzyki Rozrywkowej w Nowej Dębie. Ponadto warto dodać, że Emil zdobył 3 miejsce w 29 Międzynarodowym Konkursie Kolęd i Pastorałek, który odbył się w Będzinie 10 stycznia br.

Gratulujemy wspaniałych występów, życzymy dalszych sukcesów, a przede wszystkim  radości, satysfakcji i rozwoju swoich pasji! (JSz)

Zdjęcia pochodzą ze strony tdk.tarnobrzeg.pl