Koncert Charytatywny w Hetmanie

Wspólnie ze Stowarzyszeniem Les Orphelins organizujemy wyjątkowe wydarzenie, którego celem jest pomoc dzieciom z domu dziecka. Pokaż swoje wielkie serce i wspólnie z nami wesprzyj koncert charytatywny!

Koncert jest częścią podkarpackiego projektu edukacyjno-społecznego  „Śmierć oczami dziecka: żałoba – temat tabu. Stop samobójstwom”.

Słowami organizatora:  „W naszym kraju średnio co pół godziny dziecko lub nastolatek traci na zawsze jedno z rodziców.  Jeśli uwzględnić stratę innych bliskich w rodzinie lub najbliższym otoczeniu, liczba dramatów, z jakimi spotykają się młodzi ludzie, staje się ogromna.  Sytuacja ta niejednokrotnie wywołuje u nich depresję, a ta z kolei zachowania ryzykowne, takie jak samobójstwa.”

Projekt ma na celu zadbanie o profilaktykę powikłań żałoby u dzieci oraz profilaktykę samobójstw w szkołach, poprzez wzmacnianie odporności uczniów, podnoszenie samooceny dzieci i nastolatków, wzmacnianie więzi ze szkołą, zwiększanie wychowawczych kompetencji rodziców, a także wskazanie osób do których można się zwrócić o poradę i pomoc.

Hetman ma zaszczyt uczestniczyć w tym projekcie poprzez organizację koncertu charytatywnego, którego celem będzie zebranie środków dla dzieci z Domu Dziecka w Skopaniu potrzebnych na sfinansowanie wypoczynku zimowego.

Dlatego zapraszamy wszystkich, którym dobro dzieci i młodzieży leży na sercu.  Przyjdźcie do Hetmana, otwórzcie swoje serca na tragedię dzieci dotkniętych doświadczeniem śmierci w rodzinie.  Zachęcamy do  wsparcia finansowego podczas koncertu.

Zaproszenie znalazło się też na stronach lokalnej prasy: Echa Dnia, Tygodnika Nadwiślańskiego oraz Radia Leliwa.

Data: 04 listopada 2023 r., godzina 16.00

Lokalizacja: I Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnobrzegu

 

Nie możesz tego przegapić! Bądź z nami, aby wspólnie cieszyć się muzyką i dać dzieciom szansę na lepsze życie.