Kolędowy czas…

Kto śpiewa ten dwa razy się modli. Tradycja śpiewania przez nas kolęd jest nadal żywa i wciąż rozpala serca, obwieszczając przy tym wesołą nowinę.

Nasi uczniowie podczas „Zimowego spotkania z muzyką”, który odbył się w ubiegły czwartek zaprezentowali wyjątkowe interpretacje tradycyjnych kolęd. Występ szkolnego chóry VOX HETMANIAE pod kierownictwem pani Joanny Szpyt zaimponował wysokim poziomem brzmienia wielogłosowego, a nasi soliści wzruszali swoją wrażliwością i pięknem swym głosów w znanych nam kolędowych i pastorałkowych melodiach. Widownia również włączyła się we wspólne kolędowanie, bo kto nie lubi śpiewać tych wyjątkowych utworów? W „Zimowym spotkaniu z muzyką” udział wzięli: chórzyści VOX HETMANIAE przy akompaniamencie pani Joanny Szpyt oraz soliści Zuzanna Świstek, Magdalena Mroczka, Klaudia Huk, Julia Kutyła, Blanka Bobula, Maja Zioło, Dominika Kowalska, Patrycja Gorczyca oraz Kamila Wolska. Koncert wspaniale poprowadzili Natalia Kmuk i Maciej Wolak. Za pomoc techniczną i nagłośnienie dziękujemy Antoniemu Sobolowi i Kacprowi Jareckiemu.

W sobotę natomiast nasi zdolni Hetmaniacy cudownie zaprezentowali się w konkursie „Śpiewajmy kolędy i pastorałki 2023”, który organizował Tarnobrzeski Dom Kultury. W IV kategorii wiekowej wspaniale zaśpiewali: Patrycja Gorczyca, Magdalena Mroczka i Emil Trela. Nagrodę zdobył Emil Trela z klasy 2d – I miejsce, a wyróżnienie Magdalena Mroczka z klasy Ic.  Protokół z obrad jury dostępny jest tutaj. Serdecznie gratulujemy naszym wykonawcom! 

Czekamy na kolejne prezentacje naszych młodych artystów. Najbliższy koncert już w lutym… (KW)