Kierunek majówka!

Tegoroczny maj rozpoczął się piękną pogodą. Ten, wg niektórych, najpiękniejszy miesiąc roku pokazuje, jak niezwykły jest świat przyrody, a zwłaszcza w bieżącym roku widać, jak szybko natura rozwinęła się w kwietniu. Konwalie już od dawna pachną, bzy prawie przekwitają, a kasztany w pełnej krasie… oby nie opadły do matury!

Wielu, zerkając na długoterminowe pogody, zastanawiało się z pewnością nad tym, dokąd wyruszyć na pierwszą majówkę. Popularne są odległe miejsca jak: Bali czy Majorka, ale na topowej liście w Internecie mocno trzymają się lubiane Włochy, Grecja czy Hiszpania. Kto natomiast pozostał w kraju, śmiało mógł wybrać się nad morze lub w góry, choć pewnie szybciej dojechałby do Wiednia niż nad Bałtyk.

Domatorom zaś pozostałym na rodzimej ziemi polecamy wypad rowerkiem nad Jezioro Tarnobrzeskie (jedno z najczystszych w kraju!), spacer po zwierzynieckim lesie albo w dzikowskim parku. Jesteśmy na miejscu, a mało kto pewnie wie, gdzie w Tarnobrzegu rośnie perełkowiec japoński, albo też, gdzie znajdują się np. Morskie Oko, Aleja Dębowa czy Cmentarz na Piaskach. Polecamy zwłaszcza ścieżkę historyczno-przyrodniczą „Śladami górnictwa i przemysłu siarkowego” w trzech wersjach (trasa „żółta” – Miejska”, „czerwona” – „Mokrzyszowska” i „zielona” – „Machowska”). Dla zachęty kilka fotek poniżej.

Nabierajmy sił, do końca roku zostało tylko 30 dni roboczych w maju i czerwcu! Z tego odliczyć trzeba dwa dni przeznaczone na egzaminy semestralne, jeden na Dzień Patrona oraz ostatnie cztery dni czerwca, które spędzimy wspólnie czytając, oglądając film czy regenerując się sportowo nad jeziorem. Do zobaczenia w szkole!

Przypominamy, że ze względu na matury wolne są dni: 7-8-9 maja, natomiast 6 (poniedziałek) i 10 (piątek) z uwagi na wycieczki obowiązuje ODRĘBNY plan lekcji, dostępny na e-dzienniku.