Kacper Leboda z awansem do etapu centralnego XLIX Olimpiady Historycznej!!!

Większość z nas w ostatnim czasie korzystała z uroku ferii, ale nie dotyczyło to między innymi zmagań uczestników zawodów okręgowych Olimpiady Historycznej. Rozpoczęli rywalizację w pierwszą sobotę ferii (etap pisemny), a zakończyli w ostatnią sobotę egzaminem ustnym.

W okręgu podkarpackim przystąpiło do niego 47 uczniów, zakwalifikowanych po części pisemnej, odpowiadając przed trzema komisjami egzaminacyjnymi. Świetną rozmowę z komisją przeprowadził uczeń IIIa, Kacper Leboda, uzyskując ocenę celującą, która stała się podstawą jego nominacji do etapu centralnego Olimpiady Historycznej. Wielkie gratulacje.

Jego wypowiedź dotyczyła problematyki: islamu, reform wewnętrznych Kazimierza Wielkiego i źródłowej analizy sporu na temat św. Stanisława. Kacper w swoje pracy specjalizuje się w tematyce średniowiecza. Bardzo dobrze zaprezentowali się pozostali uczniowie z naszej szkoły: Maciej Krakowiak (IIIa), Jędrzej Rusinek (IIIa), Alan Jajko (IIa) i Michał Tutak (IIa). Warto podkreślić, iż Alan i Jędrzej zdobyli minimalną punktację dającą możliwość wyznaczenia ucznia do reprezentacji okręgu w zawodach centralnych.

Zawody finałowe odbędą się tradycyjnie początkiem kwietnia w Gdańsku. (GK)

Więcej/wyniki: https://www.ur.edu.pl/pl/kolegia/kolegium-nauk-humanistycznych/jednostki-naukowe/instytut-historii/olimpida-historyczna-/olimpiada-historyczna-dla-szkol-ponadpodstawowych/aktualnosci-